Tūrisma akcija «Iepazīsti kaimiņus Zemgalē!» šogad varētu izmaksāt apmēram 7000 eiro 4

Arī šogad Bauskas, Iecavas, Rundāles, Vecumnieku, Pakrojas, Pasvales, Biržu, Jonišķu pašvaldības īstenos tūrisma akciju «Iepazīsti kaimiņus Zemgalē!», kuras izmaksas šogad sasniegs 6942 eiro, aģentūra LETA uzzināja Bauskas novada pašvaldībā.

Projekts realizēts 2017. un 2018. gadā, un projekta izvērtēšanas darba grupā Vecumniekos nolemts projektu turpināt. Sadarbības rezultātā pašvaldības vēlas mudināt iedzīvotājus iesaistīties kaimiņu novadu izzināšanā, veidot kopīgu tūrisma maršrutu-apceļošanas akciju «Iepazīsti kaimiņus Zemgalē!».

Maršrutā, par kuru 2019. gada martā tiks izdota tūrisma brošūra, tiks iekļauti 32 apskates objekti, astoņi pasākumi, naktsmītņu un ēdināšanas vietas. Lai radītu lielāku interesi par šo maršrutu un apceļošanas akciju, nofotografējoties norādītajos objektos un saņemot astoņus zīmogus, tūristiem būs iespēja iegūt sponsoru sarūpētas dāvanas.

Lai oficiāli nostiprinātu sadarbību tūrisma jomā, 2019. gada janvārī starp pašvaldībām tiks parakstīta vienošanās. Projekta kopējās paredzamās izmaksas ir 6942 eiro, katrai pašvaldībai ieguldot gandrīz 868 eiro.

Bauskas novada dome līdzekļus akcijai paredzēs šī gada budžetā.

Jau vēstīts, ka pērn akcijas izmaksas bijušas 8000 eiro.

Jau 2016. gada nogalē kaimiņu novadi sāka sarunas par kopīgu sadarbību tūrisma jomā, tiekoties vairākās darba grupās. Līdz šim sadarbība starp minētajām pašvaldībām notika tikai sadraudzības pilsētu vadības līmenī, tāpēc tika izteikts priekšlikums to izvērst plašāk – orientējoties arī uz iedzīvotāju iesaisti.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

vispār jau

vienmēr tika "borēts" ka tūrisms ir tā svētā govs kas Latvijai nesīs pasakainu peļņu, bet te, vieni vienīgi izdevumi, un no nodokļu maksātāju maciņiem, ne no viesu namu turētāju peļņas

pirms gada, 2019.01.06 09:55

nodokļu maciņš

tūrisms ir uzņēmējdarbība,kas maksā nodokļus,labāk ieskaties pašvaldību budžetos un sapratīsi lielākos naudas tērētājus - sports,dziesmas, dejas,budēļi utt.

pirms gada, 2019.01.06 14:42

par sapratni

diemžēl pašvaldību budžetam tiek vien IIN un NĪN, kā arī viesu nami nav tie centīgākie nodokļu maksātāji, peļņa visbiežāk atskaitēs ir mīnusos

pirms gada, 2019.01.06 15:20

Lasītāja

Apmeklējot visus tos objektus, ceļotāji tur atstāj naudu, turklāt iesaka vēl citiem braukt. Šis tiešām ir tūrismu veicinošs labs pasākums. Katram novadam ir ieguvums, un viesu namu turētāji arī dod dāvanas. Mani draugi, pateicoties šai akcijai, ļoti daudzas vietas apmeklēja pagājušajā vasarā pirmo reizi. Neskaties tik negatīvi, mīļais komentētāj, katrai lietai ir arī sava gaišā puse. Turklāt šogad tērēs pašvaldības par tūkstoti mazāk naudas nekā pērn.

pirms gada, 2019.01.06 12:40

Vietējās ziņas