Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Tūrisma attīstības projekta dalībnieki Iecavā saņem «Youth pass» 2

Jauniešu iniciatīvas projekta «Tūrisma attīstības veicināšana Iecavā» dalībnieki noslēguma pasākumā saņēmuši «Youth pass» jeb «Jaunatnes caurlaidi».

Vairākus mēnešus ilgušais projekts oktobra beigās noslēgts ar novērtēšanas sarunu dienas centrā «Iecavnīca», piedaloties desmit jauniešiem, «Bauskas Dzīvi» informēja projekta vadītāja Ginta Zaumane. Viens no galvenajiem secinājumiem – katram pašam vispirms jākļūst par ekskursantu novadā, lai vēlāk varētu būt par gidu citiem.

Projekts Iecavas novadā norisinājās visas vasaras garumā. Tā gaitā jaunieši tikās ar tūrisma uzņēmējiem, speciālistiem, piedalījās diskusijās un rīkoja izpētes braucienus pa novadu, darba sesijas gan šaurā lokā, gan sadarbībā ar dažāda vecuma Iecavas novada iedzīvotājiem. Projektā piedalījās ne tikai tā iniciatori no neformālās jauniešu grupas «Ideja», bet arī no jauniešu apvienības «GTA».
Viena no galvenajām projekta aktivitātēm bija īsfilmas izveide.

Tai «Idejas» jaunieši paši sacerēja scenāriju, paši filmēja un montēja, veidojot filmu kā «mājas kino» versiju – sarunu par Iecavu ar draugu ārzemēs. Tā parāda dažas atpūtas vietas Iecavas novadā, bet zemtekstā jaušams aicinājums svešumā mītošajiem jauniešiem meklēt iespējas atgriezties Latvijā.

Projekta norises laikā apkopotās idejas tūrisma attīstībai jaunieši oktobra sākumā prezentēja Iecavas novada domes izglītības, kultūras un sporta komitejas sēdē. Kopsavilkums publicēts pašvaldības mājaslapā iecava.lv. Projekta gaitā tapusi tūrismam draudzīgas mājaslapas platforma, kuru jaunieši iesaka izmantot pašvaldības interneta vietnes uzlabošanai.

Jauniešu uzņemtās fotogrāfijas, pašu veidotā fotoskatu pazīšanas spēle un mozaīkmīklas patlaban apskatāmas Edvarta Virzas bibliotēkā un vēlāk ceļos uz citām novada bibliotēkām, līdz nonāks atpakaļ dienas centrā «Iecavnīca». Līdztekus var izpētīt arī jauniešu izveidotos veloceliņu paraugus, kā arī atstāt savas idejas Iecavas novada tūrisma dzīves dažādošanai, aicina G. Zaumane.

«Youth pass», kas starptautiskā mērogā apliecina jaunieša apgūtās sabiedriskā darba iemaņas un ir labs papildinājums profesionālajai pieredzei, ļauj iegūt priekšrocības gan turpmākajā mācību, gan karjeras veidošanas procesā Eiropā un citās valstīs. Dokumentus kopumā saņems 16 projekta dalībnieki jaunieši.

Iecavas jaunieši jau sākuši nākamo aktivitāti – starptautisku jauniešu demokrātijas projektu sadarbībā ar Jelgavu, Rumāniju un Itāliju, informē G. Zaumane. Piektdien, 1. novembrī, «Iecavnīcā» kopā ar Iecavas novada domes deputātu Edvīnu Circeni projekta dalībnieki meklēs atbildes uz jautājumiem, kas ir demokrātija un kas ir līdzdalība.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

joņs

nu un ko tagad ? ko ar tām pasēm - sālīt ?

pirms 6 gadiem, 2013.11.04 10:01

;(

tā filmiņa ir briesmīga- kauns, ka tas par Iecavu

pirms 6 gadiem, 2013.11.04 12:53

Vietējās ziņas