Tūrisma industrijā cer uz nozares tālāku augšupeju 3

Gastronomiskais tūrisms kļūst arvien populārāks. Nozares pārstāvji jaunajā sezonā gatavojas apmeklētājiem ne tikai izrādīt skaistās vietas, bet arī piedāvāt neparastus cienastus.

Starptautiskajā tūrisma gadatirgū «Balttour 2015», kas nākamās nedēļas nogalē notiks Rīgā, nozares pārstāvji gatavo jaunus un atraktīvus stendus. Par to, lai izstādes apmeklētājiem nebūtu garlaicīgi, īpaši domā Latvijas uzņēmēji. Tas tika vēstīts šonedēļ Rīgā notikušajā preses konferencē.
 
«Mums top ļoti neordināra ekspozīcija. Garām ejot, maz ko varēs ieraudzīt. Apmeklētājiem gidu pavadībā būs jāienāk tādā kā labirintā, kur aiz katra līkuma viņus gaidīs pārsteigumi, pie izejas iespējamas arī balviņas,» tā sevi piesaka Ķekavas novada Tūrisma informācijas centra (TIC) direktora pienākumu izpildītājs, Daugavas lejteces reģiona pārstāvis Juris Žilko. Tas bija tikai viens no piemēriem, kā nozares pārstāvji gatavojas sezonai. Pārsteigumu netrūks arī citos stendos, kur interesenti varēs baudīt latgaliešu gatavoto speķi, Līgatnē tapušo vīnu un priežu čiekurus, kas mērcēti medū.
 
«Arvien vairāk modē ienāk gastronomiskais tūrisms. Pirms pāris gadiem visi gribēja braukt un skatīties, kā strādā kalēji, audēji. Tagad ir jauns virziens – cilvēki, aplūkojuši dabas objektus, pilis un muižas, interesējas par neparastiem ēdieniem un  degustācijām. Vizītes pie mājražotājiem kļūst arvien pieprasītākas,» jaunās tendences iezīmē I. Turkupole-Zilpure.

Viņa min atzinīgo novērtējumu, ko izpelnījušies pērn publikai piedāvātie Bauskas īpašie ēdieni. Līdzīgas atsauksmes savulaik saņemtas arī par Rundāles pils restorāna gardumiem. Taču I. Turkupole-Zilpure ir piesardzīga, spriežot, vai tam jākļūst par obligātu piedāvājumu visos novados.

«Ja Vecumnieku novads pašlaik neko tādu nepiedāvā, tas nav jāuztver kā kaut kas negatīvs. Šādai akcijai rūpīgi jāgatavojas, jābūt kvalitatīvai bāzei. Mums pozitīvi bija tas, ka ēdienus veidojām, par pamatu ņemot «Bauskas alus» produkciju. Tas jau pats par sevi ir zīmols ar augstu kvalitātes garantiju. Ja tādu līmeni nevar nodrošināt, tad tikai modes pēc īpašais ēdiens vai dzēriens nav jārada,» spriež speciāliste.

Bauskas TIC vadītāja stāsta, ka tūrisma gadatirgū katrs no mūsu četriem novadiem spēs apmeklētājus uzrunāt ar ko jaunu, nebijušu. Interesenti varēs nobaudīt pieminēto īpašo «Bauskas rātes dziru» un ēdienu «Saldās pilsdrupas». Mūsu stendā jaunā paaudze varēs nodoties Rundāles pils zīmēšanai, lai vasarā kopā ar ģimeni dotos uz pils Dārza svētkiem aplūkot savus mākslas darbus īpašā izstādē. Sestdien būs iespēja iepazīt Starptautiskā masku festivāla tēlus, kuri ar muzikāliem priekšnesumiem un stāstījumu informēs par 13. februāra sarīkojumu Vecumniekos.  

Izstādē varēs nofotografēties ar šī gada simbolu – jēriņu – no Codes «Trušu pilsētiņas» vai ar Rundāles novada talismanu – lauvu. Apmeklētājiem būs iespēja piedalīties aktivitātē «Saliec «Latviju» un atbrauc uz Motormuzeju aplūkot oriģinālu!». Turklāt šogad mūsu novadu tūrisma pakalpojumu sniedzēji sagatavojuši vēl nebijušu loteriju.
 
Tūrisma gadatirgus apmeklētāji aicināti ierasties arī hallē «Atklāj pasauli!». Izstādes projektu vadītājs Dainis Bricis atklāj, ka ģeopolitiskās situācijas dēļ nebūs Krievijas valsts iestāžu pārstāvju, savus produktus piedāvās dažas privātās kompānijas. Taču īpaši lielu teritoriju savai ekspozīcijai atvēlējusi Ēģipte. Šīs valsts tūrisma padomes reģionālais direktors Mohameds Ata Elšerbeinijs paziņoja, ka Latvijas un citu Baltijas valstu tirgi Ēģiptei ir nozīmīgi. Latvijas tūristu skaits Ēģiptē 2013. gadā sasniedzis teju 15 000 cilvēku, pērn šo skaitli prognozē vēl lielāku.

Pēc ilgāka pārtraukuma tūrisma gadatirgū atgriezusies Norvēģija, plašu ekspozīciju gatavo Slovākija. Īrija sevi vēlas pieteikt ne tikai kā valsti, uz kuru daudzi no Latvijas dodas strādāt, bet arī kā gleznainu un vēsturiskiem objektiem piesātinātu zemi.
Kitija Gitendorfa, Latvijas Tūrisma aģentu un operatoru asociācijas prezidente, teic –  indikācijas liecina par tūrisma nozares izaugsmi mūsu valstī. Līdzīgu apgalvojumu pauž arī Ekonomikas ministrijas

Pievieno komentāru

Komentāri 3

tas tiesa

tūristu autobusi Bauskai cauri brauks- uz Rundāli, Bauskas pili apskatīs..un tālāk? kā iebrauks, tā aizbrauks! Varbūt ir vērts iespringt un domāt, kā sakārtot vecpilsētu, piesaistot tūristus

pirms 5 gadiem, 2015.01.30 14:36

rātsnams

Ir jau mums viens zelta vērts apskates objekts vecpilsētā! Pat ar visu rātskundziņu!

pirms 5 gadiem, 2015.01.30 15:34

Vietējās ziņas