Tūrisma izstādē «Balttour 2015» varēs fotografēties ar Rundāles novada talismanu – lauvu 4

Šajā nedēļas nogalē Ķīpsalā norisināsies starptautiskā tūrisma izstāde «Balttour 2015», kurā piedalīsies arī Bauskas tūrisma informācijas centrs (TIC), kas Zemgales stendā prezentēs 2015. gada tūrisma aktualitātes mūsu pusē, portālu informēja Bauskas TIC vadītāja Inese Turkupole-Zilpure.

Speciāliste atklāja, ka piektdien, 6.februārī, plkst.13 Bauskas pudura stendā plānots prezentēt «Bauskas īpašo ēdienu» kokteili «Rātes dzira», kuru sagatavos un izstādes apmeklētājiem pasniegs pats receptes autors un SIA «Bauskas alus« valdes loceklis Vladimirs Barskovs. Divas stundas vēlāk plkst.15.15 stendā tiks pasniegts «Bauskas īpašo ēdienu» saldais ēdiens «Saldās pilsdrupas», bet vakarā būs iespēja nodegustēt Zemgalei un Bauskai raksturīgos virteņus. «Bauskas īpašo ēdienu» degustācijas piedāvās arī sestdien, 7.februārī. Tad «Rātes dziru» prezentēs Latvijā vecākais aldaris Kārlis Zālītis.

«Sestdien un svētdien ģimenes droši var ņemt līdzi savas mazās atvasītes un paciemoties Bauskas stendā, kur jaunā paaudze varēs nodoties Rundāles pils zīmēšanai, lai vasarā kopā ar ģimeni dotos uz Rundāles pils Dārza svētkiem un aplūkotu savus mākslas darbus tiem veltītā īpašā izstādē. Sestdien rīta pusē stendā būs iespēja iepazīties ar Starptautiskā Masku festivāla tēliem, kuri ar muzikāliem priekšnesumiem un stāstījumu informēs par 13.februāra pasākumu Vecumniekos,» stāsta I.Turkupole-Zilpure.  

Svētdien, 7.februārī ap pusdienas laiku stendā būs iespēja paglaudīt un nofotografēties ar 2015. gada galveno simbolu - jēriņu no Codes «Trušu pilsētiņas». Par apmeklētāju jautrību un muzikālu noskaņu rūpēsies Bauskas muzeja «Leļļu šova» pārstāvis. Viņš piedāvās kopā uzdziedāt un uzdejot, šīs aktivitātes stendā būs pieejamas arī piektdien un sestdien.

Savukārt Rīgas motormuzeja Bauskas filiāles pārstāvis piedāvās salikt automašīnas modeli aktivitātē «Saliec “Latviju» un atbrauc uz Motormuzeju aplūkot oriģinālu!”.  Kas ir «čarkometrs» un ko ar to mēra varēs uzzināt Bauskas rātsnama prezentācijā «Sver un mēri Bauskā», bet nomērīties ar «čarkometru» būs iespējams visas izstādes norises laikā. Tikai svētdien, varēs fotografēties ar Rundāles novada talismanu  » lauvu.

I.Turkupole-ZilpureBalttour atklāja, ka apmeklētājiem būs iespēja iegūt mazas un lielas balvas, kuras sarūpējuši Bauskas un apkārtnes tūrisma pakalpojumu sniedzēji. Lai piedalītos balvu izlozē, interesentiem būs jāiesaistās kādā no stendā organizētajām aktivitātēm – fotografēšanās ar Bauskas motormuzeja motociklu, masku vai jēriņu, vai jāatbild uz momentloterijas jautājumiem, vai arī jāizmanto lieliskā iespēja pašam izveidot savu maršrutu. Veiksmīgākos dalībniekus sagaida laimests, sola Bauskas TIC pārstāve.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

rundāliete

vai tad mums ir tāds talismans? Nav nekur manīts. Parasti jau kādā svinīgā kultūras pasākumā parāda, tāpat kā grāmatas atver.

pirms 5 gadiem, 2015.02.05 12:50

Kristīne

Lauva tik tikko ir tapis izveidots, pavisam svaigs :)! izstāde ir pirmā vieta, kur to rādīs! Novadā prezentācija vēl priekšā!

pirms 5 gadiem, 2015.02.05 15:38

zuze

piekrītu.ja jau jauns kaut kas radīts, tad to vajadzēja vispirms novadā parādīt. citādi tak zūd pirmreizības 'prieks.tagad jau būs vairs tikai atbalss no balttura.

pirms 5 gadiem, 2015.02.05 16:38

jurka

Ābelniekam-Bet es visu laiku redzu Vēstures gaitā,ka Bauskai ģērbonī ir Lauva un tātad Bauskas simbols ir Lauva,bet te izstādē nacionāļi grib Bauskai piešķirt trušu pilsētiņas statūtu ar jēriņu ģērbonī. Kauns,ka mums Bauskā vienīgā lauva ir rāts nama kāpnēs un tā pati lauva visu lauku nesmuki siekalojas.

pirms 5 gadiem, 2015.02.05 13:41

Vietējās ziņas