Tūrisma nozares speciālisti gūst jaunas idejas un izvērtē paveikto

Pieaug tūristu skaits no Lietuvas, Anglijas, vairāk ceļotāju ir senioru vecumā, arvien populārākas kļūst gardēžu tūres. Tās ir dažas no atziņām, kas ceturtdien, 10. decembrī, izskanēja Zemgales tūrisma konferencē Rundāles pilī.

Konferencē nozares speciālisti dzirdēja pozitīvus piemērus no citu reģionu pārstāvjiem, uzklausīja Ekonomikas ministrijas viedokli, diskutēja savā starpā. «Dažādu piemēru, interesantu stāstu bija daudz. Galvenais, ka tie bija dažādi. Viss jau nav uzreiz jāpārņem, taču idejas ierosmēm radās,» tā lektoru stāstīto novērtēja Rundāles pils galvenā speciāliste Inga Biļeviča.

Vecumnieku novada Skaistkalnes muzeja «Novadnieki» vadītāja Laima Indriķe akcentēja valodu problēmu, kurai jārod risinājums. Ja grupā, kas dodas, piemēram, uz Lietuvu vai arī ierodas no turienes, ir jaunieši un gados vecāki cilvēki, dažkārt nevar vienoties par kopīgu valodu. Jaunieši saprot angliski, vecāki cilvēki labprāt klausītos stāstījumu krievu valodā.

Ekonomikas ministrijas pārstāve Arta Krūze iepazīstināja ar šī gada deviņu mēnešu statistiku. Tūristu skaits pieaudzis par 2,6 procentiem, sasniedzot 1,7 miljonus. Par 3,4 procentiem pieaudzis arī ārzemju tūristu skaits. Sarucis vienīgi no Krievijas iebraukuši skaits – par 33 procentiem.

Vairāk lasiet laikraksta drukātajā versijā piektdien, 11. decembrī.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas