Tūristiem Iecavā šogad pieejams audio gids 1

Iecavas viesiem no šī pavasara tiek piedāvāts jauns pakalpojums – audio gids, kas palīdzēs iepazīt tuvāk šo apdzīvoto vietu un uzzināt informāciju par objektiem savā mobilajā tālrunī, informēja Bauskas Tūrisma informācijas biroja vadītāja Inese Turkupole–Zilpure.

Viņa pastāstīja, ka kopumā audio gidā iekļauti teksti, bildes un audio ieraksti par 32 objektiem – dažādām ēkām, kultūras pieminekļiem, vides un dabas veidojumiem, stāstījumi par upi un  objektiem, kuri šobrīd dabā vairs neeksistē. Audio gidā ietvertas arī citas interesantas vietas ārpus noteiktās pastaigu takas, kurus ikviens var apmeklēt ar auto vai velosipēdu. 

Audio gids pieejams trijās valodās –latviešu, krievu un angļu, turklāt tas ir bezmaksas, nepieciešams tikai lejuplādēt mobilo lietotni «izi.TRAVEL», atrast  Latviju un tūri «Iepazīsti Iecavu!». Audio gidu  var lejuplādēt arī telefonā,  tādējādi neizmantojot internetu visas pastaigas gaitā, bet tikai tad, ja ir vēlme noklausīties un noskatīties video. 

I.Turkupole–Zilpure atzīmēja, ka līdzīgs audio gids pagājušajā gadā tika izstrādāts arī Bauskai. Tas guvis lielu vietējo un pilsētas viesu atsaucību,  ļaujot jēgpilni pavadīt laiku teritorijā.  «Darbs pie audio gida bija interesants un radošs, jo visu procesu no tekstu izveidošanas līdz pat to ierunāšanai veica TIC darbinieki paši, vēsturiskie fakti tika saskaņoti ar Iecavas vēstures entuziastiem un Bauskas muzeja vēsturniekiem. Bauskas TIC plāno arī nākotnē turpināt veidot audio gidus par citām interesantām vietām Bauskas apkārtnē,» teic Bauskas TIC vadītāja I.Turkupole–Zilpure.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

valodiņa

Nav tā audiogide labā skolā mācījusies... Tūkstots katrā gadskaitlī... Pareizi taču ir tūkstoš deviņi simti ...

pirms mēneša, 2021.05.18 11:21

Vietējās ziņas