Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Tūristus arvien vairāk interesē aktīvā izklaide 1

Starptautiskajā tūrisma izstādē «Balttour 2014» Ķīpsalā lielāko apmeklētāju interesi raisījušas Latvijas novadu ekspozīcijas. Par to pārliecinājās arī «Bauskas Dzīve», izstādes pirmajā dienā, 7. februārī, apmeklējot Ķīpsalas halli.

Visu Zemgales 22 novadu ekspozīcijas, kas novietotas līdzās vikingu liellaivai «Namejs», plašajā hallē bija viegli atrodamas. Pie mūsu četru novadu – Bauskas, Iecavas, Rundāles un Vecumnieku – stenda, kas bija zem dzeltenā lietussarga, netrūka apmeklētāju.

«Interese ir liela, cilvēki nāk un taujā par pasākumiem, par jaunumiem ekspozīcijā,» stāsta Rīgas Motormuzeja Bauskas filiāles darbiniece Jolanta Jēkabsone. Skaistkalnes muzeja «Novadnieki» vadītāja Laima Indriķe skaidro, apmeklētāji interesējas par daudzveidīgu aktīvo atpūtu: «Daudzi meklē, ko saistošu varam piedāvāt bērniem, citi interesējas, kur šovasar varētu atvest savus no ārzemēm gaidāmos ciemiņus. Man šķiet, mūsu četros novados šādu iespēju netrūkst.»

Arī Bārbeles pagasta Ausekļu dzirnavu saimnieks Mārtiņš Mediņš secina, tūristi iespaidus arvien biežāk vēlas gūt ne tikai ar redzi, bet arī ar tausti, ar garšu. Tādēļ palielinās interese par ekspozīcijām, kurās apmeklētāji paši var aktīvi iesaistīties.

Līdzīgu atziņu «Bauskas Dzīvei» pauda ārvalstu zālē sastaptais kalējs no Igaunijas Marts Salumā. Igaunijas lauksaimniecības muzejā, kas atrodas netālu no Tartu, viņš piedāvā apmeklēt 13 stundu kalējmeistarības kursus.

 «Divās dienās šajos kursos var apgūt kalēja darba pamatiemaņas. Paša spēkiem izkalt pakaramo, krāsns kruķi – to spēj ļoti daudz. Interesentu šīm nodarbībām netrūkst,» skaidro kalējs.

«Bauskas Dzīve» pārliecinājās, šogad tiešām vairāk kā citkārt tiek piedāvāti maršruti, kuros tūristi ne tikai skata dabas objektus, bet var nobaudīt daudzveidīgo mājamatnieku piedāvājumu. Apmeklētājus gaida vīna darītavās, ceptuvēs, amatnieku darbnīcās. Vai katrā novadā tiek plānoti novadu svētki, kartēs un bukletos plašs notikumu apraksts. Daudzviet piedāvā pārnovadu, pārrobežu maršrutus. Latgalieši tos veidojuši ar Baltkrieviju, vidzemnieki aicina arī uz Dienvidigauniju.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Artūrs A.

Tas otrs nav parasts dalībnieks, tas ir Juris Raķis no Kara ostas cietuma!

pirms 6 gadiem, 2014.02.09 14:31

Vietējās ziņas