Turpina dedzināt kūlu

Vecumnieku un Jaunjelgavas ugunsdzēsēji-glābēji 3. aprīlī plkst. 13.12 devās uz Vecumnieku novada Kurmenes pagastu, kur, degot sodrējiem dūmvadā, dzirksteles caur plaisām iekļuva starpstāvu siltinājumā, izraisot ugunsgrēku. Kopējā degšanas platība bija 0,5 m2. Dzēšanas darbi noslēdzās plkst. 14.31, portālu informēja Viktorija Gribuste, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore.


Aizvadītajās trijās diennaktīs ugunsdzēsēji-glābēji Zemgalē dzēsa 23 kūlas ugunsgrēkus. Lielākie no tiem mūspusē reģistrēti: Bauskas novada Ceraukstes pagastā – trīs hektāri un 5000 m2; Vecumnieku novada Vecumnieku pagastā – trīs hektāri un 5000 m2; Rundāles novada Rundāles pagastā – 5000 m2.

VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta un bīstama. Pirmie kūlas ugunsgrēki norisinās nelielās platībās, savukārt turpmākie jau aptver arvien lielākas platības, apdraudot cilvēku īpašumus, veselību un pat dzīvību!
Piektdien un sestdien ugunsdzēsēji-glābēji Zemgalē 11 reizes likvidēja spēcīgā vēja radītās sekas, no ceļa braucamās daļas novācot nolūzušus kokus.

Aizvadītajās trijās diennaktīs, laika posmā no 3. aprīļa plkst. 6.30 līdz 6. aprīļa plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Zemgales reģiona brigāde saņēma 59 izsaukumus, no tiem 40 uz ugunsgrēku dzēšanu, 18 uz glābšanas darbiem, un vēl viens izsaukums bija maldinājums.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas