Turpina meklēt Iecavā pazudušo sociālās aprūpes centra iemītnieku

Jau otro dienu nav nekādu ziņu par 64 gadus veco sociālās aprūpes centra "Iecava" iemītnieku Jāni Rautenšildu, kurš pazuda pēc vietējā doktorāta apmeklējuma. Kaut arī kopš viņa pazušanas pagājušas jau 54 stundas, gan policija, gan pansionāta vadība domā, ka Jāni vēl varētu atrast dzīvu, trešdien, 5.jūnijā, ziņoja Latvijas Televīzija.
Ģērbies džinsu biksēs un tumši pelēkā virsjakā, Jānis Rautenšilds pirmdien no rīta izgāja no sociālās aprūpes centra un devās uz Iecavu. Tie ir divi kilometri. Ceļš vijas gar Sila kapiem un mežu, arī gar vairākām pamestām ēkām, bet pēcāk šķērso Iecavas upi. Tā nav dziļa, bet strauja.
Doktorātā ap desmitiem Jānis paņēma veidlapas, kas nepieciešamas nosūtījumam uz laboratoriju, un nav redzēts pēc tam. Pansionātā Jāņonkuļa pazušanu pamanīja vienos. Viņa nebija pie pusdienu galda. Meklēja pašu spēkiem.

"Pēc centrā noteiktās kārtības, vispirms filiāles teritorijā, tad tuvākajā apkārtnē, mežā, pa ceļam uz Iecavu. Klients ir ar ne pārāk smagiem traucējumiem. Viņam bija iespēja brīvi pārvietoties," stāstīja  centra "Iecava" vadītāja Rita Siliņa.

Policijā atzīst, ka ziņas par pazudušo saņemtas novēloti - plkst.18.45. Kinologa suns pēdas vairs nevarēja uzņemt, jo Jānis pazuda vietā, kur staigā desmitiem cilvēku.

"Pagājušas jau bija stundas septiņas, un līdz ar to nebija iespējams piesaistīt kinologus. Tas ir pilsētas apvidus, pēdas neiespējami...

Veicām aktīvu meklēšanu, izgājām visus kapus, parkus, mežu masīvu, upmalu, peldvietas, visus lielveikalus. Nekur nav!"  skaidroja Bauskas Kārtības policijas nodaļas priekšnieks Egīls Gailis.

Viņa vienīgā radiniece ir Rīgā, bet Jānis pie viņas nav devies. Uztraucošs ir arī fakts, ka līdzi bijis nedaudz naudas, bet telefons un invalīda apliecība, kas ļauj braukt autobusā, atstāti istabiņā.

Policijā gan pieļauj, ka apliecība vienkārši aizmirsusies, un neatmet cerību viņu atrast dzīvu.

"Cerības ir vienmēr. Varbūt viņš ir apmaldījies. Varbūt uz tālāku mežu aizgājis. Es ceru, ka sveiks un vesels pārradīsies," uzsvēra centra vadītāja Siliņa, piebilstot, ka tā ir centra, bet arī paša Jāņa atbildība, jo centrs nav slēgta tipa iestāde.

Policija lēš, ka, ja būtu noticis kaut kas slikts, tad vīrietis būtu atrasts

Tikmēr Latvijas Televīzijas sastaptie vietējie par pazudušo iemītnieku pat nebija dzirdējuši.  Arī pazudušā fotogrāfijas nekur apkaimē nav izlīmētas. Pazudušā iemītnieka fotogrāfija gan esot vietējā avīzē un internetā. Iestādes vadības atbildību gan pagaidām ministrija nevērtē. Centrs neesot slēgta tipa iestāde, un šobrīd svarīgākais ir Jāni atrast.  

Jāni meklē brīvprātīgie, kā arī zemessargi, jaunsargi un policisti. Cilvēki veidos ķēdi no Sila kapiem, lai vēlreiz pārmeklētu visu teritoriju.
Policija aicina ziņot, ja ir jebkādas ziņas par pazudušo vīrieti. Viņam rokās bija arī košas krāsas maisiņš. Jānis var būt dezorientēts un apjucis, izvairīties no cilvēkiem.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas