Turpina pilnveidot Rītausmu parku 8

Biedrība «Īslīces sieviešu klubs «Rītausma»» Rītausmu parkā uzstādījusi divus trenažierus. Idejas finansējums daļēji gūts Bauskas novada domes konkursā «Mēs savam novadam».

Parkā uzstādīti trenažieri «Orbitreks», kas piemēroti kāju, gurnu, sēžas un roku muskuļu, kā arī sirds un asinsvadu sistēmas trenēšanai, un gurnu trenažieri. Šāds trenažieris ir efektīvs līdzeklis nepareizas stājas labošanai, kā arī ķermeņa formu veidošanai, vienlaicīgi to lietot var divi cilvēki.

Ideja par jaunu trenažieru uzstādīšanu radusies pēc novērojumiem. «Bieži varēja redzēt situāciju, ka, atnākot uz parku ģimenei, puisis vingro, bet meitene ar bērnu ratiņiem vai tāpat sēž un garlaikojas. Tagad arī viņām ir iespēja pakustināt kājas un gurnus,» stāsta Īslīces pagasta pārvaldes vadītāja Sandra Ķisele. Papildinot parkā trenažierus, kas vairāk domāti puišiem – ielu vingrošanai, tapa ideja uzstādīt trenažierus, kas būtu vairāk piemēroti dāmām.

Biedrība «Īslīces sieviešu klubs «Rītausma»», kurai piešķirts sabiedriskā labuma statuss, aktīvi nodarbojas ar parka labiekārtošanu, stādījumu veidošanu parkā. 2018. gada rudenī zem visiem parka kokiem tika sastādīti dažādu šķirņu krokusi. Šogad plānots pabeigt atpūtas zonas sakārtošanu. Parkā uzstādīts dārza grils, kuru uzdāvināja viens no pagasta iedzīvotājiem. Blakus mūrē galdu, to pabeidzot, atpūtas zona būs publiski pieejama visiem. Biedrības plānos ir iesaistīties novada svētku rīkošanā.

Šogad pagasta pārvaldes vadītāja plāno atjaunot bruģi pie Īslīces kultūras nama, kur rīko dažādus pasākumus, bet galvenos spēkus veltīs novada svētkiem, kas notiks 20. jūnijā. Svētku laikā varēs piedalīties autoorientēšanās pasākumā pa Īslīces pagasta teritoriju un apkārtni. Dienas laikā notiks dažādi bērnu koncerti, kas pāries vakara programmā. Svētku kulminācijā notiks lielais koncerts, kura detaļas pagaidām tiek turētas noslēpumā.

Gaidot XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkus, jauniešu deju kolektīvam «Līdums» top jauni Zemgales tērpi. Savukārt vidējās paaudzes deju kolektīvam «Līdums» tiek šūdināti Latgales tērpi. Tērpus iegādājas Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai projektā «Tautas tērpu iegāde kultūras tradīciju saglabāšanai un popularizēšanai Bauskas novadā».

Ir plāns, turpinot tradīciju, arī šogad rīkot Saulespuķu svētkus. Svētku laikā gan bērniem, gan pieaugušajiem ir iespēja bez maksas apmeklēt brīvdabas kino. Par to informē Īslīces kultūras nama vadītāja Aiga Kirilova.

Iedzīvotāji ir izteikuši domu par tenisa korta izveidi Rītausmu parkā. «Tas ir dārgs projekts, kuru patlaban nevaram īstenot. Taču plāns nav atmests, un ideja dzīvo. Mēs par to piedomājam, jo tenisa korts tomēr būtu vajadzīgs,» stāsta S. Ķisele un mudina iedzīvotājus būt aktīviem. «Ja kādam ir kāda ideja, droši sūtiet priekšlikumus. Mēs visus izskatām. Dažreiz var likties, ka jautājums ir tik maznozīmīgs, bet varbūt neviens cits par to iepriekš nav aizdomājies. Būs iespēja – izdarīsim. Praktiski uz visiem signāliem tiek reaģēts ļoti ātri,» pauž Īslīces pagasta pārvaldes vadītāja.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

Inga

Malači meitenes! Nevar salīdzināt to postažu, kas bija vel pāris gadus atpakaļ! Lai veicas!

pirms gada, 2020.03.18 09:26

Alnis

Svarīga būtu arī tautas tērpu iegāde, lai mēs varētu saglabāt kultūras tradicijas.

pirms gada, 2020.03.18 10:10

Serjoža

Toties Bauskā ir dzertuves bezjāgā,kuras nau Īslīcē.Bauskā jau visu noārdīs mūsu etuziasti kamēr pašvaldības policija guļ.

pirms gada, 2020.03.19 19:44

ImiS

Paskatieties kādi treneži ir uzlikti. Nūjotājs un staigātājs. Cilvēks apmetot loku pa ciematu iegūst to pašu un emocijas.Kāpēc bija jāliek šādus trenažierus? Vajadzēja uzstādīt trenežierus,kas attīsta rokas, plecus,krūtis,muguru,bet tad biedrības sievietes kaut ko saprot no sporta,cilvēku muskuļu attīstīšanu? Vai tiešām mums nav Bauskas novadā sportlietu padomes? Un Īslīces pagastā ir algots sporta speciālists. Vai tam nejautājiet?

pirms gada, 2020.03.18 18:11

Kačoks

Laikam esi galīgi atpalicis tranažieri pareizie ,bet par maz vajad visām muskuļu grupām.Aizbrauc un olaini un tur redzēsi kādi tranažieri izvietoti atpūtas parkā.Vis ir pareizi,un tā vajag turpināt.

pirms gada, 2020.03.19 19:41

dalibnieks

Malači īslīce. Lūk ko nozīmē pareizais cilvēks pareizā vietā.TAS PAR PAGASTA PĀRVALDNIECI UN VIŅAS KOMANDU.

pirms gada, 2020.03.19 12:55

Vietējās ziņas