Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Turpina svinēt Viļa Plūdoņa jubileju

Mākslinieciski augstvērtīgs un saturiski daudzveidīgs Bauskas kultūras centrā ceturtdien, 13. martā, bija Viļa Plūdoņa 140 gadu jubilejai veltītais pasākums «Cel galvu, latviet, augstāku!».

Muzikāli literārās pēcpusdienas idejas autore ir Bauskas Centrālās bibliotēkas speciāliste Laimdota Ozoliņa. Šo ieceri īstenoja jaunieši: Bauskas Valsts ģimnāzijas, Bauskas sākumskolas un Bauskas mūzikas skolas audzēkņi. Ģimnāzisti Anete Zandere un Roberts Gļauda atgādināja nozīmīgākās V. Plūdoņa dzīves un daiļrades lappuses. Viņa dzeja izskanēja ģimnāzijas kora izpildījumā. Tautisko noskaņu koncertā ievija deju kolektīva «Odziņa» uzstāšanās. Sākumskolas audzēkņi iejutās V. Plūdoņa un viņa brāļu tēlos, Matīss Kataņenko izteiksmīgi norunāja dzejoli «Ozoliņš un beka».

Aktieris un projektu menedžeris Jēkabs Reinis lasīja V. Plūdoņa patriotisko dzeju. «Bauskas Dzīvei» jaunietis atzina, ka šīs novadnieka vārsmas viņam ir īpaši tuvas: «Viļa Plūdoņa dzeja atbilst manai būtībai. Mani ļoti uzrunā viņa veselīgais lepnums par Latviju, patriotisms un nacionālās idejas. Īpaši aktuālas tās ir pašreizējā ģeopolitiskajā situācijā. Mums ir jāsaprot, ka kompromiss ne visur ir pieļaujams, īpaši, ja runājam par Latvijas vēsturi, mūsu valodu. Sabiedrība būtu tikai ieguvēja, ja vairāk iedziļinātos Viļa Plūdoņa dzejā. Tādēļ esmu ļoti lepns, ka mani uzaicināja šodien runāt novadnieka dzeju šajā pasākumā.»

Koncertā uz ekrāna bija skatāmas L. Ozoliņas sagatavotās videoprojekcijas, interesenti varēja aplūkot V. Plūdoņa grāmatu izstādi.

Pasākums «Cel galvu, latviet, augstāku!» turpina novadnieka Viļa Plūdoņa 140 gadu jubilejas pasākumu virkni. Marta pirmajā nedēļā tā sākās ar Dzejas ekspreša braucienu pa Bausku un Ceraukstes pagastu. Novadpētniecības un mākslas muzejā notika muzeja speciālistu un Centrālās bibliotēkas kopīgi organizētā zinātniskā konference. Dzejnieka dzimšanas dienā, 9. martā, Bauskas kultūras centrā izskanēja Jāņa Lūsēna koncertprogramma «Mazu brīdi pirms...». Tajā uzstājās Kristīne Zadovska un Ingus Pētersons.

Dažādi V. Plūdoņa 140. gadskārtai veltīti pasākumi Bauskas novadā notiks visa gada garumā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas