Turpina vākt līdzekļus Bruknas baznīcas uzcelšanai 3

Svētdien, 5.jūlijā, plkst.17 Bauskas novada Dāviņu pagasta Bruknā notiks tradicionālais labdarības lielkoncerts "Uzcel savu baznīcu!", lai kopējiem spēkiem palīdzētu "Kalnu svētību kopienas" ļaudīm uzcelt baznīcu, portālu informēja pasākuma rīkotāju pārstāve Anete Kalniņa.

Bruknas muižas vārti apmeklētājiem tiks vērti jau no plkst.15, kad darbu sāks dažādas radošās darbnīcas. Par pasākuma neatņemamu tradīciju kļuvusi Bruknas muižas keramikas cepļa atvēršana, no kura dienasgaismā tiks celti melnās keramikas tehnikā darināti trauki, kurus veidojuši "Kalnu svētības kopienas" ļaudis, sadarbojoties ar Latgales "Pūdnīku skūlu" un keramiķi Evaldu Vasilevski.

Uz Bruknas muižas gleznainajā dārzā būvētās skatuves plkst.17 kāps un šogad muzicēs Olga Rajecka, Aija Andrejeva, Aivars Hermanis, Kārlis Kazāks, Marts Kristiāns Kalniņš, Kristīne Kārkle-Puriņa, Ralfs Eilands un grupa "PeR", Miks Dukurs, "Lady’s Sweet", Normunds Rutulis, grupas "Putnu balle", "Willow Farm" un citi.

Ieeja pasākumā būs pret ziedojuma kartēm, kuras 8, 10 un 15 eiro apmērā iegādājamas visās "Biļešu paradīzes" kasēs un mājaslapā.

Kā ziņots, labdarības akcija "Uzcel savu baznīcu!" sākās 2012.gadā un tās mērķis ir atbalstīt un piesaistīt līdzekļus Svēto apustuļu kapelas celtniecībai un apustuļu skulptūru izveidei Bruknā.

Bruknas muižas kungu māja atrodas Bauskas novada Dāviņu pagastā Iecavas upes krastā. Muižas kungu māja celta 18.gadsimtā, vēlāk pārbūvēta 19.gadsimtā. Līdz 1920.gada Latvijas agrārajai reformai muiža piederēja Korfu dzimtai. Pēc reformas ēkā izvietoja pamatskolu. No 1927.gada līdz 1931.gadam tajā notika remontdarbi. Kad skolu 1966.gadā slēdza, māju pielāgoja atsevišķu dzīvokļu iekārtošanai. Lielajā pils zālē izveidoja skatuvi un telpu kinomehāniķim.

Kopš 2001.gada Bruknas muižā darbojas sabiedriskā organizācija "Kalna svētību kopiena", kura rūpējas par ēku atjaunošanu un kuras struktūra veidota pēc narkomānu atveseļošanas sistēmas "Senacolo" parauga. Rehabilitācijā tiek izmantotas lūgšanas un darba terapija.

Bruknas muižas kungu mājai ir divstāvu centrālā daļa, kam abās fasādēs piekļaujas plakani portaki ar joniskā ordera pilastriem. No tās izvirzās divi sānu korpusi. Līdz mūsdienām ir saglabājusies daļa no koka apdares, dažu logu aiļu slēģi un misiņa durvju viras. Autentiskas ir vītņu veida koka kāpnes, kas ved uz muižas otro stāvu. Bruknas muižas ansamblī iekļaujas arī divas klētis un kūts. Muižas parkā ierīkots renesanses dārzs. Pretim muižai atrodas Bruknas pilskalns. Bruknas Caunēnu kapos atrodas Korfu dzimtas kapliča.

Koncerts ilgs vairākas stundas, un šīs akcijas rīkotāji aicina apmeklētājus ņemt līdzi savas sedziņas, uz kurām ērti sēdēt Bruknas muižas zālājā, skaidroja organizatoru pārstāve.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

nesapraša

Tās jau ir ieejas biļetes , kā uz visiem pasākumiem. Nekas jau brīvprātīgs nav,

pirms 5 gadiem, 2015.05.31 20:31

arī nesapraša

Nu kā tad nav - vari iet un vari neiet, tas taču ir no tava brīva prāta. ko tu domā ar vārdu- brīvprātīgs, man ir aizdomas, ka tu to vārdu nesaproti.

pirms 5 gadiem, 2015.06.03 11:30

Vietējās ziņas