Turpinās izskatīt krimināllietu pret policistiem par piepelnīšanos ar šoferu kukuļiem

Šodien plkst.10 Zemgales rajona tiesa Bauskā turpinās izskatīt krimināllietu pret policistiem par piepelnīšanos ar šoferu kukuļiem, aģentūru LETA informēja Zemgales rajona tiesas Bauskā tiesas priekšsēdētājas vietniece Iveta Salaka.

Kā vēstīts, jūnija beigās notikušajā tiesas sēdē liecību sniedza viens no aicinātajiem lieciniekiem. Tolaik tiesas sēde tika atlikta līdz 29.septembrim, lai turpinātu tiesas izmeklēšanu, uzklausot trīs lieciniekus.

LETA jau ziņoja, ka aprīlī paredzētā tiesas sēde no izskatīšanas tika noņemta ārkārtējās situācijas ierobežojumu dēļ.

Iepriekš lietas izskatīšanu tiesai nācies atlikt, jo nebija ieradušies liecinieki, kurus bija plānots pratināt. Informācija tiesu sistēmā liecina, ka lietā jau vairākas reizes pieņemti lēmumi par piespiedu atvešanu uz tiesas sēdi.

Lietu izskata tiesnese Marina Ribina.

Krimināllietā apsūdzēta bijusī Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes amatpersona par kukuļņemšanu un stratēģiskas nozīmes preču aprites noteikumu pārkāpšanu, aģentūrai LETA iepriekš teica Ģenerālprokuratūras preses sekretāre Kristīne Sutugina. Otra apsūdzētā ir civilpersona.

Personām inkriminētas piecas kukuļņemšanas epizodes. Kopumā tiek inkriminēta 80 eiro pieņemšana.

Lietu pirms nodošanas prokuratūrā izmeklēja Iekšējās drošības birojs, kurš iepriekš ziņoja, ka 2014.gada augustā un septembrī policijas amatpersona ārpus dienesta pienākumu pildīšanas laika kopā ar civilpersonu veica kontroli ceļu satiksmes uzraudzībā un par administratīvā pārkāpuma protokola nenoformēšanu no autovadītājiem vairākkārt pieprasīja un pieņēma kukuli.

Veicot minētās prettiesiskās darbības, amatpersona bija ģērbusies Valsts policijas formastērpā un izmantoja dienesta automašīnu.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas