Turpinās remontēt Dārza ielu 2

Bauskā iecerēts turpināt Dārza ielas un tai piegulošā trotuāra remontu. Novada domes vides un attīstības komitejas sēdē 11. jūlijā deputāti atbalstīja šo ieceri.

Novada administrācijas saimnieciskās nodaļas vecākā speciāliste Agita Eglinska informēja, ka pēc ilgstošās ziemas Dārza ielas segums posmā no Zaļās līdz Slimnīcas ielai ir kritiskā stāvoklī. Tika nolemts rekonstruēt brauktuvi un trotuārā posmā no Zaļās līdz Saules ielai ieklāt jaunu segumu. Tagad iecerēts darbus turpināt līdz Slimnīcas ielai. To veikšanai nepieciešami ap 36 000 latu. Finansējumu ņemtu no budžeta līdzekļiem, kas paredzēti kritiskā stāvoklī esošo pašvaldības ielu un ceļu remontiem.

Komitejas sēdē deputāts Voldemārs Čačs ierosināja, veicot ielas remontu, izbūvēt stāvlaukumu vieglajiem automobiļiem. Tas iecerēts ielas labajā pusē – zonā pretim slimnīcas galvenajai ieejai. Šādu vēlmi paudusi slimnīcas vadība, jo pēdējos gados ļoti pieaudzis transporta līdzekļu skaits, esošie laukumi ir mašīnu pārpilni. Domes priekšsēdētāja vietnieks Alvis Feldmanis arī rosināja vienlaikus ar ielas remontu izbūvēt stāvlaukumu. Tam būtu nepieciešami ap 11 000 latu.

Šo priekšlikumu neatbalstīja domes priekšsēdētājs Raitis Ābelnieks. Viņš apliecināja, ka stāvlaukuma būvei nedrīkst izmantot naudu, kura atvēlēta kritiskā stāvoklī esošo ielu un lauku ceļu remontam. Tāpat stāvlaukumam nav izstrādāts izbūves tehniskais projekts. Saimnieciskās nodaļas vadītājs Jānis Kalinka ieteica ar laukuma būvi nesteigties, jo ir jāveic vietas izpēte. Te atrodas elektrosadales skapis, jāizzina, kā šajā posmā izbūvētas komunikācijas. «Darbi jāveic likumā noteiktajā kārtībā: izpēte, tehniskais projekts, tad izbūve. Nevar no sākuma uzbūvēt laukumu, tad sakārtot dokumentus,» skaidroja R. Ābelnieks.

 A. Eglinska piebilda, ka, rekonstruējot brauktuvi, tās labajā malā ievietos pazeminātās apmalītes. Tādējādi iela jau būs sagatavota, lai tās vienā malā, līdzko būs gatava nepieciešamā dokumentācija, varētu izbūvēt stāvlaukumu.

Komitejas sēdē vairākums deputātu atbalstīja šādu ieceri, balsojumā atturējās V. Čačs. Šis jautājums jāskata vēl finanšu komitejas sēdē, galīgais lēmums jāpieņem domes sēdē.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

janis

Kas lūdzu sakārtos esošo laukumu un saules ielu blakus slimnīcai. Saules iela galīgi kritiskā stāvoklī vairāk bedres pat nevar iedomāties katru dienu mašinas pilns pabraukt nav iespējams???????????

pirms 7 gadiem, 2013.07.14 10:02

.

Kāds stāvlaukums, tur taču nemaz visi nevar braukt,jeb arī zīme, kas uzstādīta pirms aptiekas- neko nenozīmē?!

pirms 7 gadiem, 2013.07.14 13:22

Vietējās ziņas