Turpinās sausās zāles ugunsgrēki

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no 25. jūnija plkst. 6.30 līdz 26. jūnija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Zemgales reģiona brigāde saņēma desmit izsaukumus, astoņus uz ugunsgrēku dzēšanu un divus uz glābšanas darbiem, portālu informē VUGD pārstāve  Viktorija Gribuste.
Turpinoties sausam un karstam laikam, ugunsdzēsēji-glābēji katru dienu dzēš sausās zāles un meža ugunsgrēkus. Iecavā, Pārupes ielā, 25. jūnijā plkst. 13.35 sausā zāle dega 100 m2, bet vakarpusē – plkst. 19.21 – Iecavas novada «Vecsalagaļos» – 500 m2 platībā. Liesmas tika noslāpētas plkst. 19.43.

VUGD atgādina, ka pašlaik apkārtējā vide, tajā skaitā ēkas, sausajā laikā ir izkaltušas un līdz ar to kļuvušas ļoti degtspējīgas. Tas nozīmē, ka pat vismazākā dzirkstele var izraisīt plašus un postošus ugunsgrēkus, tāpēc aicina cilvēkus būt ļoti piesardzīgiem, lietojot atklātu liesmu.

25. jūnijā plkst. 17.56 VUGD saņēma informāciju, ka Bauskas novada Ceraukstes pagastā deg sausā zāle. Ierodoties notikuma vietā, Bauskas ugunsdzēsēji-glābēji konstatēja, ka atklātā teritorijā deg automašīnas vraks 5 m2 un sausā zāle 1000 m2 platībā. Dzēšanas darbos piedalījās seši ugunsdzēsēji-glābēji ar divām autocisternām, un tie noslēdzās plkst. 18.25.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas