Turpmāk palīdzību varēs saņemt Bauskas slimnīcas uzņemšanas nodaļā 5

No 1. aprīļa Bauskas slimnīcas steidzamās medicīniskās palīdzības punkts (SMPP) pārtapis par uzņemšanas nodaļu, apstiprināja Bauskas slimnīcas vadītāja Mirdza Brazovska.
Iepriekšējās pārmaiņas Bauskas slimnīcā notika 2011. gadā, kad Bauskas slimnīcas traumpunkta vietā izveidots SMPP. Toreiz Veselības ministrija skaidroja, ka, izdzirdot vārdu «traumpunkts», daļa cilvēku nodomāja, ka tur var vērsties tikai traumu gadījumā. Taču jaunais nosaukums rādot, ka te drīkst ierasties arī tad, ja radušās veselības problēmas, kam nav nekāda sakara ar traumām.

«Būtiskas atšķirības jau nav,» teic M. Brazovska, akcentējot, ka iedzīvotāji tāpat kā līdz šim 24 stundas diennaktī, septiņas dienas nedēļā un 365 dienas gadā šeit var saņemt palīdzību. «Būtībā tā ir izkārtnes maiņa. Speciālisti būs pieejami līdzšinējie – viens terapeitiska profila un otrs ķirurģiska profila mediķis. Klāt nākušas akūtu slimnieku terapeitiskās gultas,» skaidro M. Brazovska. Viņa atgādina, ka līdz šim Bauskas slimnīcā bijusi aprūpes nodaļa, kur nodrošināta plānveida ārstēšanās hroniski slimiem pacientiem un tādiem, kuriem nepieciešams pavadīt dziednīcā ilgāku laika periodu. Tagad visu diennakti slimnīcā tiks uzņemti arī sirdzēji ar akūtām diagnozēm, piemēram, pneimoniju, angīnu, ieilgušu bronhītu, astmu utt.

Jautājot, vai arī ātrā palīdzība turpmāk pie noteiktām diagnozēm pacientus vedīs arī uz Bauskas slimnīcu, kā tas iepriekš bija solīts, M. Brazovska atbildēja noliedzoši. «Pagaidām šis solījums dzīvē nav realizēts. Tas izskanēja dažādās apspriedēs, tika iekļauts projektos. Pērn septembrī Veselības ministrijas valsts sekretāre Daina Mūrmane-Umbraško publiskā diskusijā Bauskas kultūras centrā apgalvoja, ka no 2019. gada 1. aprīļa ātrā palīdzība daļu sirdzēju nogādās Bauskas slimnīcā. Kārtējais termiņš ir pienācis un aizgājis, es vairs necenšos noskaidrot iemeslus,» bilst slimnīcas direktore.
Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) Zemgales reģionālā centra vadītājs Dmitrijs Sergejevs apliecināja, ka pašlaik hospitalizācijas plānā izmaiņu neesot. «Es neesmu informēts, ka Bauskas slimnīcai būtu mainīts līmenis un mēs tur varētu vest krietni vairāk pacientu. Pēc esošā hospitalizācijas plāna, ko apstiprinājis Nacionālais veselības dienests, mēs Bauskas slimnīcā esam tiesīgi nogādāt cietušos ar vieglām traumām, taču ar akūtiem stāvokļiem, kur, iespējams, būtu nepieciešama kāda speciālista palīdzība, slimniekus transportējam uz kādu nopietnāku medicīnas iestādi Jelgavā vai Rīgā,» skaidro D. Sergejevs.
Veselības ministrijas komunikācijas nodaļas vadītājs Oskars Šneiders norādīja, ka Bauskas slimnīcā no šī gada 1. aprīļa ir jānodrošina divi ārstēšanas profili: terapija un hronisku pacientu aprūpe, kas lielāko tiesu esot plānveida, nevis neatliekamā medicīniskā palīdzība. Tādējādi pacientiem, kuriem neesot indikāciju neatliekamās medicīniskās palīdzības saņemšanai, būtu jāmeklē cita veida palīdzības iespēja, piemēram, vēršoties pie ģimenes ārsta, dežūrārsta, slimnīcas uzņemšanas nodaļā vai zvanot uz ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni.
«Vienlaikus, jāņem vērā, ka ir gadījumi, kad, NMPD brigādei aizbraucot līdz izsaucējam, tiek secināts, ka personai ir nepieciešama medicīniskā palīdzība, piemēram, gūta trauma, griezta vai plēsta brūce, ko nepieciešams šūt, vai hroniskas slimības saasinājums, kas prasa mediķu uzraudzību, un nepieciešamais medicīniskās palīdzības apmērs nepārsniedz  pirmā līmeņa slimnīcā pieejamo. Plānots, ka šādos gadījumos NMPD brigāde varēs nogādāt pacientu uz pirmā līmeņa slimnīcu, kāda ir arī Bauskas slimnīca,» teic O. Šneiders.
Veselības ministrija sadarbībā ar NMPD un Nacionālo veselības dienestu risināšot jautājumu par šīs iespējas minēšanu hospitalizācijas plānā. Taču kārtējo reizi palika neskaidrs jautājums, kad to ieviesīs. O. Šneiders solīja, ka tuvākajās nedēļās visas iesaistītās puses sanāks kopā un pārrunās detalizēti, lai pēc vairākiem mēnešiem to varētu realizēt arī praksē. 

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Aktuāli

Zinu divus vinošus speciālistus Pilickis un Landorfs,tie iedziļinās un nav vienaldzīgi.

pirms gada, 2019.04.04 13:46

cietušais kādreiz

par šitiem viriem cepuri nost

pirms gada, 2019.04.07 22:18

Paciente

Par dakteri Pilicku tikai paši labākie vārdi! Lai abiem veicas!

pirms gada, 2019.04.04 18:36

atbilde

Cik ilgi Brazovska ir šajā amatā.Kā var atbildēt:pagaidām šis solījums dzīvē nav realizēts.Sen vajadzēja strādāt tā,lai būtu realizēts.Algu pa šo laiku saņēma.Vajag strādāt tā,lai nebūtu tā cilvēkiem jāatbild.

pirms gada, 2019.04.04 18:42

slimnieks

Ja esi tada amatā tad ir jacinas par solito bet ja vairs neesi spejiga un negribi cinities tad jaiet projam.

pirms gada, 2019.04.07 22:15

Vietējās ziņas