Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ūdens cenas eiro jārēķina pašiem 6

Līdz eiro naudaszīmju ieviešanai atlicis tikai mēnesis. «Bauskas Dzīve» skaidroja, kā par jaunajām pakalpojumu cenām iedzīvotājus informē pašvaldībām piederošie pakalpojumu sniedzēji.

SIA «Bauskas siltums» valdes loceklis Ilmārs Rūsis un SIA «Iecavas siltums» valdes loceklis Juris Drizļionoks informēja, ka rēķinos maksājumi fiksēti gan latos, gan eiro. Tāpat uzrādīti arī siltuma tarifi. «Domāju, ka atsevišķs paziņojums par tarifiem eiro valūtā nav vajadzīgs,» tā J. Drizļionoks.

«Atbilstīgi Latvijas Bankas noteiktajam oficiālajam eiro kursam SIA «Vides serviss» veikusi visu pakalpojumu cenu konvertāciju uz eiro. No 1. oktobra mūsu uzņēmums visas cenas norāda abās valūtās – gan latos, gan eiro –, kā tas noteikts Ministru kabineta noteikumos,» informēja Bauskas novada namu un atkritumu apsaimniekotājas SIA «Vides serviss» sabiedrisko attiecību speciāliste Aiva Avota-Zalstere.

«Vides servisa» izrakstītajos rēķinos cenas abās valūtās norādītas gan namu apsaimniekošanas, gan atkritumu apsaimniekošanas klientiem, cena eiro norādīta pie rēķina galasummas. Visu pakalpojumu cenas abās valūtās norādītas uzņēmuma mājaslapā videsserviss.lv, var interesēties arī birojā vai zvanot pa mājaslapā norādītajiem tālruņu numuriem.

Sarežģītāka ir situācija ar ūdens un kanalizācijas pakalpojumu maksājumiem – tarifi reizēm ir ar skaitļiem pēc komatiem, kas neļauj precīzi aprēķināt maksājamo summu, reizinot norādīto noapaļoto tarifu ar patērētajiem kubikmetriem. Vecumnieku novada dome 27. novembrī sēdē pieņēma jaunus ūdens un kanalizācijas tarifus Vallē, Bārbelē un Skaistkalnē, nosakot tos eiro valūtā. Pārējiem nāksies pārrēķināt.

«Mēs rēķinos uzrādām maksājamās summas arī eiro. Domāju, ka nepieciešamības gadījumā iedzīvotāji mācēs sarēķināt, cik jāmaksā. Ja kaut ko nesapratīs, var vaicāt mūsu uzņēmuma grāmatvedēm,» tā Vecumnieku uzņēmuma SIA «Mūsu saimnieks» valdes loceklis Ivars Staškevičs. Tāds pats viedoklis ir Rundāles novada komunālo pakalpojumu dienesta vadītājam Ivaram Čerļenokam – viņš uzskata, ka nepieciešamo maksājumu pārrēķinu no latiem uz eiro iedzīvotāji spēs veikt paši.

SIA «Bauskas ūdenssaimniecība» ekonomiste Ināra Barovska informēja, ka speciāli sagatavotas lapas ar jaunajiem izcenojumiem eiro valūtā par ūdeni un kanalizāciju Bauskas pilsētā uzņēmuma darbinieki iemetīšot katra klienta pastkastītē. Ja kāds nesaņems šo informāciju, var vaicāt uzņēmuma birojā. «Jau no oktobra izsniedzam rēķinus un informatīvās lapiņas ar abu valūtu izcenojumiem,» tā I. Barovska.

Uzņēmumu darbinieki ir pārliecināti, ka pakalpojumu pircēji pēc jaunā gada zinās, cik jāmaksā.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Anna

Žurnālistam vajadzētu pārbaudīt ziņas - officiālais kurss ir eiropas komisijas apstiprināts, bet cenu paralēlo atpoguļošanu un aprēķinu metodiku nosaka Eiro ieviešanas likums nevis kaut kādi MK noteikumi.

pirms 6 gadiem, 2013.12.08 22:00

Milda

kāda starpība, kurš likums to nosaka, galvenais, ka pakalpojumu sniedzējs godīgi norāda precīzas cenas eiro!!!

pirms 6 gadiem, 2013.12.09 13:48

Uldis

Eiro ieviešanas kārtības likumā maiņas kurss skaitļos nav fiksēts. Tajā ir atsauce uz Eiropas Savienības Padomes noteikto fiksēto kursu:

Padomes noteiktais maiņas kurss — neatsaucami fiksēts euro maiņas kurss, ko saskaņā ar Līguma par Eiropas Savienības darbību (turpmāk — Līgums) 140.panta 3.punktu Eiropas Savienības Padome (turpmāk — Padome) nosaka latu apmaiņai pret euro;

pirms 6 gadiem, 2013.12.09 11:50

buks

Kāpēc Īslīces ūdens paceļ cenu ūdenim pa 8 sant., nemaz nebrīdinot un vēl raksta, ka cenas nekur neceļas. Un galvenais, kāds tam arguments.

pirms 6 gadiem, 2013.12.09 19:33

nb

"Uzņēmumu darbinieki ir pārliecināti, ka pakalpojumu pircēji pēc jaunā gada zinās, cik jāmaksā"- it sevišķi vecie pensionāri zinās, nu kā tad, tie jau neskaitās.

pirms 6 gadiem, 2013.12.09 19:35

prnsionārs

Visiem pastkastītēs iemestas tabulas, cik maksās 1 m3 ūdens, kanalizācija,PVN un kopā eiro, un tā uz priekšu no 1 līdz 20 kubiem,apakšā vēl telefons , uz kurieni zvanīt, ja kas,ne jau visi pensionāri ir muļķi,velti tu tik slikti par viņiem domā. Netaisi nu problēmas tur, kur to nav.

pirms 6 gadiem, 2013.12.10 18:06

Vietējās ziņas