Ūdens motosportisti godina labākos; Gada sportiste – Laura Lakoviča-Lakovica, Gada juniors –Nils Slakteris 6

Pagājušajā nedēļas nogalē Alūksnē notika ūdens motosportistu godināšanas svinīgais pasākums, kas veltīts Latvijas čempionu, godalgoto vietu ieguvēju starptautiskajās sacensībās un Latvijas ūdens motosporta Goda zāles uzņemto personu godināšanai, portālu informēja Latvijas Ūdens motosporta federācija (LŪMSF).

Gada sportistes balvu saņēma komandas «Mēmeles sports» pilote, Latvijas ātrumlaivu čempione Laura Lakoviča-Lakovica, kura šovasar palika nepārspēta arī Baltijas čempionātā, kas risinājās Lietuvā, savukārt septembrī Eiropas čempionātā Vācijā Lakoviča-Lakovica nodrošināja sudraba godalgu.  Latvijas Gada juniora titulu ieguva vēl viens «Mēmeles sporta» pārstāvis Nils Slakteris.

Latvijas čempioni tika godināti 12 laivu klasēs:Kārlis Degainis (E48V laivu klase), Nida Kilinskaite (GT15), Nikola Šeiniņa (JT250), Laura Lakoviča–Lakovica (GT30), Kristaps Upenieks (T550), Renārs Špacs (S550), Reinis Musts (O250), Jānis Badauķis (OSY400), Uvis Slakteris (F2), Toms Smilškalns (F4), Normunds Sniķers (RN2000), Didzis Jovaiša (FR1000).

Klubu komandu kopvērtējumā uzvarēja un Federācijas ceļojošo kausu ieguva Alūksnes «NordOst», kam trijniekā sekoja «Mēmeles sports» un «Jurmala Racing Team». 

Par sportiskiem sasniegumiem un ieguldījumu sporta attīstībā Goda zālē tika iekļauti – Ēriks Ķiepe Kipge, Uģis Gross, Aivars Lenerts, Māris Vasiļevskis, Vilnis Vītolnieks, Vladimirs Miščenko un Lotāra Millera ģimene.

Komanda «Akvashelf Racing» iedibināja jaunu tradīciju un, izceļot gada notikumu «Pasaules čempionāts Formula Future», pasniedza ceļojošo kausu liepājniekam Mikam Lazarenokam par iegūto Pasaules čempiona titulu Formula Future laivu klasē.

«Īpašs paldies Alūksnes novada domei un personīgi priekšsēdētājam Arturam Dukulim par atbalstu ūdens motosportam. LŪMSF vārdā vēlu visiem ūdens motosportistiem veiksmīgu 2020.gada sezonu,» paziņoja LŪMSF prezidents Atis Slakteris.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Jurka

Ja man būtu liela nauda,tad mans bērns arī brauktu,bet tagad šis sporta veids ir ,izredzēto,, sporta veids. Tagad iznāk ,ja vari atļauties nopērc laivu un esi jau trijniekā,jo dārgo sporta veidu var atļauties retais. Bet kopumā sportisti malači.tā turpināt un gaidām,kad Uvis f-1 čempī būs līderos.

pirms gada, 2019.12.03 14:01

Treneris

Vai esi painteresējies vietējā klubā par iespējām nodarboties ar šo sporta veidu? Cik man zināms, tad vairākiem jauniešiem tiek dota iespēja izmēģināt dalību sacensībās bez lielām izmaksām, taču bieži vien vecākiem tas vienkārši neinteresē vai negrib tam tērēt laiku. Sazinieties ar klubu un es esmu diezgan pārliecināts, ja būsiet gatavs ieguldīt savu laiku un darbu, tad bez lielām izmaksās šis sports ir paceļams.

pirms gada, 2019.12.03 16:31

@

Laura tiešām ir ļoti jauka meitene. Prieks par viņu! Lai vēl daudz uzvaras!

pirms gada, 2019.12.04 17:38

sc

Dīvains šis "sporta veids" - jā, tieši tā, lieku to iekavās, jo tam nav nekāda sakara ne ar fizisko, ne ar intelektuālo attīstību un ieguldījumu (nevar salīdzināt ne ar kādu citu sporta veidu, kur panākumu sasniegšanai ilgi un cītīgi jātrenējas). Pie tam - ļoti riskants - bet sanāk, ka vecāki priecājas, ka viņu bērni riskē (pilnīgi lieki riskē!) ar savu dzīvību... un sēdina laivās arvien jaunākus bērniņus (saķēru galvu, kad lasīju par pirmsskolnieku startiem). Jā, protams, jāpriecājas, ka kaut ko dara, taču vai gribētu redzēt savu bērnu šinī "lauciņā" - nē!

pirms gada, 2019.12.03 18:58

Treneris

Jāatdzīst, ka neesat ļoti labi informēts par šo sporta veidu. Bērni no 6 gadu vecuma startē tikai atsevišķā klasē jeb seriālā - formula future. Sportisti startē ar tā saucamajām piepūšamajām laivām ar salīdzinoši maziem motoriem. Viņi trasē atrodas vieni paši un sacenšas ar laiku. Sportisti startē visi ar vienu laivu, kas nozīmē tikai to ka cīņa ir godīga un uzvarētāju nosaka tieši fiziskā, tehniskā un psiholoģiskā sagatavotība. Šāds formāts nosaka arī to, ka drošība ir augstākajā līmenī, jāpiemin, ka treniņu procesā un sacensībās , laivā atrodas instruktors, kas jebkurā brīdi var izslēgt dzinēju vai pārņemt vadību. Lai sasniegtu augstus rezultātus, bērni trenējas bieži un intensīvi. Bērniem ir augstas prasības drošības jautājumos un obligāta prasība ir labas peldēšanas prasmes. Bērniem tiek iemācītas dažādas prasmes ,kas nepieciešamas cilvēku glābšanā, un pieredze liecina ka ūdens motosportisti šājā jomā ir spēcīgi. Ceru ka nedaudz paplašināju Jūsu skatījumu uz ātrumlaivu sportu. Un tad man rodas jautājums, vai negribētu ka Jūsu bērns pamēģina ko šādu?

pirms gada, 2019.12.04 00:01

Vietējās ziņas