Ūdens Mūsā silts kā piens; labiekārtotas pludmales ar smilts segumu Bauskā pagaidām nebūs 2

Neierasti siltais jūnijs, kas kļuvis arī par pagaidām siltāko jūniju novērojumu vēsturē, ir nodrošinājis ideālus apstākļus peldētgribētājiem. Šonedēļ Mūsā ūdens temperatūra sasniegusi +260, bet pagājušās nedēļas tveicē ūdens bija pat +27,70 silts, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sniegtā informācija.

Sestdienas, 22. jūnija, rītā Mūsas ūdens bija ap +240, siltāks bijis piektdienas vakarpusē, kad fiksēti +25,90. Pašlaik remontā ir meteostacija Mežotnē, tālab neesot iespējams iegūt Lielupes datus, taču varot izlīdzēties ar Staļģenes informāciju – tur Lielupē reģistrēti +220. LVĢMC paskaidroja, ka lietavas un vēsākas naktis nedaudz ūdeni dzesējušas, bet kopaina liecinot, ka tuvākajās dienās ūdens aukstāks nekļūs un saglabāsies virs +220 atzīmes.

Peldētāji nebeidz jūsmot – ūdens upē silts kā piens. Baušķeniece Karīna stāsta, ka bērni no ūdenstilpnes ārā nav dabūjami. Viņai svarīgi, lai peldūdens būtu drošs, par to pārliecinājusies pašvaldības publicētajā informācijā par ūdens kvalitāti. Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskais institūtā «BIOR» testētie Mūsas un Mēmeles ūdens paraugi apliecinājuši, ka ūdens kvalitāte ir laba un peldēties ir atļauts.

Bauskas novada domes sabiedrisko attiecību speciālists Artūrs Dulbe atklāja, ka nākamās analīzes paredzēts veikt jūlijā. Ūdens kontrole vienā reizē izmaksājot 70,79 eiro ar PVN.

Joprojām Bauskas pilsētā nav nevienas oficiālas peldvietas. Uzrunātie atpūtnieki upes krastā atzina, ka labprāt redzētu plašāku piedāvājumu ūdens aktivitātēm, kā arī būtu apmierinātāki, ja būtu vairāk padomāts par rotaļu laukumiem un apēnotām vietām mazuļiem. «Atklātā smilšu kaste ir volejbola laukums pie stadiona, vēl rotaļāties var lietavu laikā no halles atplūdušajā grantī, taču tur ir pilns ar celtniecības drazām. Vienas lielas šūpoles ir vairāk nekā nekas, taču būtu jauki, ja tām piepulcētos vēl kāds rotaļu elements,» teic Mūsas krastā sastaptā Kristīne Elksne. 

Bauskas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Voldemārs Čačs paskaidroja, ka tuvākajā nākotnē nav plānots izveidot labiekārtotas peldvietas ar smilts segumu. «Rudens un pavasara sezonā, kad upēs paaugstinās ūdens līmenis, smiltis tiks aizskalotas. Katru gadu veidot jaunu smilts seguma peldvietu nebūtu saimnieciski izdevīgi,» paziņo V. Čačs.

Arī rotaļu laukumus tuvākajā laikā peldvietās neesot plānots uzstādīt. Rotaļu laukumi esot pieejami netālu no peldvietas Mēmelē, pie gājēju tiltiņa, kā arī atjaunotajā Dambja ielas laukumā. Peldvietās Mūsā pie Bauskas stadiona un Mēmelē pie gājēju tiltiņa uzstādītas labierīcības.  Pašvaldība abās peldvietās plānojusi ierīkot arī pārģērbšanās kabīnes.

«Paplašinātas iespējas atpūtai uz ūdens Mūsā praktiski nav iespējamas zemā ūdens līmeņa dēļ. Mēmelē, peldvietā pie gājēju tiltiņa, ūdens līmenis ir pietiekams, lai tur izveidotu, piemēram, veikparku, bet vietvaras plānos šādu aktivitāšu izveidošana pagaidām neietilpst,» portālam apliecināja V. Čačs.  

 

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Čačiņ, čabulīt,

bet jau vairākus gadus pēc kārtas bezjēdzīgi pļaut zāles tik lielā upes nogrieznī, sēkli zem vanšu tilta ieskaitot, ir ekonomiski izdevīgi? Piedevām šī pļaušana no krasta līdz krastam samazina jau tā niecīgo ūdens līmeni šajā vietā. Bet, varbūt, vajag, jo kas zin, cik dziļi un cik rūpīgi ir noizolēti līdzās esošās jaunceltnes pagrabi?

pirms gada, 2019.06.24 10:31

kaspars

Nav laika jāceļ upeskrastā monstrs.

pirms gada, 2019.06.24 12:47

Vietējās ziņas