Ūdens temperatūra Mūsā +28 grādi, svētkos Bauskā iespējamas pērkona lietusgāzes 4

Vasaras tveice sakarsējusi ne vien gaisu, bet arī mūspuses ūdenstilpnes, piemēram, Mūsā pie Bauskas ūdens temperatūra pirmdienas,21. jūnija, pēcpusdienā pārsniegusi plus 28 grādus, bet Lielupē pie Mežotnes ūdens bija plus 27 grādus silts, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra informācija (LVĢMC).

Ūdens silts ir arī Mēmelē, tur vakar reģistrēti plus 26,3 grādi. Atbilstoši prognozēm ūdens temperatūra mūspuses upēs turpinās kāpt un jau šodien arī Lielupē pie Mežotnes tiek prognozēti vairāk kā plus 28 grādi, līdzīgi arī Mūsā, bet Mēmelē ūdens par dažiem grādiem vēsāks – ap plus 26.

Latvijā divas dienas pēc kārtas pārspēts 104 gadus sens karstuma rekords.Pirmdienas pēcpusdienā valsts lielākajā daļā gaisa temperatūra paaugstinājās līdz +31..+33 grādiem. 

Iepriekšējā augstākā gaisa temperatūra, kas Latvijas teritorijā reģistrēta 21.jūnijā, bija +32,4 grādi 1917.gadā Rīgā. Arī svētdien tika pārspēts 104 gadus sens rekords, un jaunais 20.jūnija maksimālās gaisa temperatūras rekords ir +33,0 grādi Mērsragā.

Bauskā maksimālās gaisa temperatūras rekords ne svētdien, pirmdien netika pārspēts. LVĢMC prognožu nodaļas vadītāja Laura Krūmiņa pavēstīja, ka svētdien Bauskā gaiss sakarsa līdz 29,3 grādiem, bet šīs dienas rekords fiksēts 1970.gadā, kad Bauskā reģistrēti plus 29,8 grādi.  21. jūnija maksimālās gaisa temperatūras rekords arī netika pārspēts. Vakar Bauskā gaisa temperatūra pakāpās līdz plus 30,1 grādam, bet vēl siltāks – plus 30,6 grādi bijuši 2013.gada 21. jūnijā.  

L. Krūmiņa informēja, ka svētku laikā pastāv ļoti augsta iespēja, ka lietus līs - tās būs pērkona lietusgāzes, iespējams pat ļoti stipras, pastāv varbūtība, ka tās nesīs arī stipras vēja brāzmas un krusu. Detalizēti aktuālā prognoze vienmēr https://videscentrs.lvgmc.lv/karte/nokrisni 

Pievieno komentāru

Komentāri 4

R

Ak, ka man patik sis pilsetas vadoni. Par n.t. gadiem ta ari nav spejusi izveidot ne pasu iedzivot. Pienacigu peldvietu, ne ari atputas vietu...varbut tapec, ka pasi mitinas ekskluz. Vietas....labi, ka vismaz perkos ar lietu, pa reizem atveldze parkarsusos pratus un paskalo lielcelu puteklus...

pirms mēneša, 2021.06.24 01:01

R

Pie teikta- pat neuzdrosinos, kaut ko salidzinat ar Jelgavas promed. Un atputas vietam. Taisniba. Ja gadiem nevar sakartot vienu ielinu, tad, kadas gan var but runas par peldvietam...

pirms mēneša, 2021.06.24 01:08

R

Lai list, lai perkons sper un lietus gazas aumalam...

pirms mēneša, 2021.06.24 01:09

Vietējās ziņas