Ūdens upēs iesilis līdz plus 16 grādiem; Mūsas un Mēmeles peldvietās Bauskā šogad nav paredzēti lieli labiekārtošanas darbi 9

Sagaidījuši vasarīgu siltumu, iedzīvotāji steidz izmantot iespējas atpūsties ūdenstilpju tuvumā. Lai arī oficiāli peldsezona Latvijā sākusies 15. maijā, ūdenī atveldzēties nesteidz katrs, jo tas ir stindzinoši auksts, paziņo Mūsas krastā Bauskā sastaptie jaunieši.

Lielākoties atpūtnieki, laiski izgūlušies zālienā, uzņem saules peldes vai pulcējas pludmales volejbola spēlē.
Kā «Bauskas Dzīve» noskaidroja Latvijas hidrometeoroloģijas dienestā, nedēļas sākumā pilsētas ūdenstilpēs ūdens temperatūra svārstījusies plus 15 grādu robežās. Paaugstinoties gaisa temperatūrai, šajās dienās iesilušas arī upes. Ceturtdien, 28. maijā, pusdienlaikā ūdens temperatūra Lielupē pie Mežotnes bija plus 16,3 grādi, bet Mūsā pie Bauskas plus 16,7 grādi.

Tuvākajās dienās karstuma vilni meteorologi nesola, šīs nedēļas siltākā diena bijusi trešdiena, kad termometra stabiņš Bauskā pakāpies līdz plus 21 grāda atzīmei. Tikpat silti varētu būt arī svētdien, prognozē Latvijas hidrometeoroloģijas dienestā. Pirms gada gaisa temperatūra šajā dienā bijusi līdzīga, bet 2018. gadā gan valdījusi īsta vasara. Bauskā Mūsā ūdens bijis piensilts – plus 26 grādi.  
Pēc Bauskas novada pašvaldības iniciatīvas Mūsā un Mēmelē tiek veiktas peldūdens analīzes. Bauskas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Voldemārs Čačs atklāja, ka ceturtdien ūdens paraugi analīzēm Bauskā paņemti divās peldvietās – Mūsā pie pilsētas stadiona un Mēmelē aiz gājēju tiltiņa. Pārbaudes plānotas divas reizes sezonā, rezultāti pirmajai pārbaudei būs zināmi 2. jūnijā.
Abu minēto peldvietu ūdens analīzes ik reizi izmaksā 60 eiro, neieskaitot PVN.

V. Čačs stāsta, ka atpūtas vietās Mūsas un Mēmeles peldvietās šogad nav paredzēti lieli labiekārtošanas darbi. Jau uzstādītajiem diviem zviļņiem Mūsas krastā jūnijā piepulcēsies vēl divi. Pāris gaumīgo krēslu tiks uzstādīti arī atpūtas vietā Dambja ielā. Šonedēļ SIA «Vides serviss» strādnieki ūdenī ievietoja peldošās platformas. Tās uzstādītas pie Mēmeles gājēju tiltiņa, Dambja ielas atpūtas vietas, kā arī pie Mūsas tilta. SIA «Vides serviss» tehniskais direktors Raimonds Bitins apliecināja, ka konstrukcijas pārziemojušas nevainojami un pieejamas iedzīvotājiem. Piektdien, 29. maijā,  atjaunots pludmales volejbola smilšu segums.

Jau no nākamās nedēļas visās peldvietās, kā arī bērnu rotaļu laukumos tiks uzstādītas arī pārvietojamās labierīcības. Zāle upju krastos pļauta pagājušajā nedēļā, R. Bitins prognozē, ka pēc nedēļas to atkal vajadzēs īsināt. 

Pievieno komentāru

Komentāri 9

peldūdens analīzes?

kas tās tādas, tam ūdenim, kurš jau pēc dienas būs aiztecējis līdz Jelgavas novadam?

pirms 12 mēnešiem, 2020.05.30 10:51

ja kas?

lai nākamajā dienā pie stadiona droši varētu plunčāties, šodien ūdens analīzes būtu jāņem kaut kur pie leišu robežas, pa nakti līdz Bauskai attecēs....

pirms 12 mēnešiem, 2020.05.30 16:49

ko Čačs neatklāja

kā gan izbagarētajā upē, kur ūdens līdz ceļiem un krasti vienās asās radzēs varēs peldēties? Varbūt lēkt no Bogustova pontona, kurš vēl nav uzstādīts, jo pats taisītājs vēl nezinot kur to likt....

pirms 12 mēnešiem, 2020.05.30 10:54

svimpis

Pirmais gadījums, kad ūdens upēs sasilis vairāk nekā bijusi āra temperatūra, ja neskaita pāris dienas, kad bija vairāk par 16.

pirms 12 mēnešiem, 2020.05.30 17:58

neticas

Hmm,rīt pusdienlaikā paķeršu lielo zaptes termometru un pats izmērīšu temp. Mēmelē.

pirms 12 mēnešiem, 2020.05.30 18:43

Nepeld

Un izdemolētā upe tāda tagad paliks!? Kurš idiots šito izdomāja?

pirms 12 mēnešiem, 2020.05.31 09:25

peld, bet kas?

cik upes jau nav pārvērstas par grāvjiem, smirdīgiem, bez ūdens vasarā, vai tad Mūsa, izskatās, būs izņēmums?

pirms 12 mēnešiem, 2020.05.31 09:51

Bīstami

Ejot uz atpūtas vietu Dambja ielā un iznākot no Plūdoņa ielas ļoti jāuzmanās. Autobraucēji pa Rīgas ielu tā ieskrējušies, ka burtiski izlec no pagrieziena, kas ir bīstami tuvu krustojumam kur jāpāriet iela.

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.02 10:01

Vietējās ziņas