Ūdens upēs iesilis līdz plus 20 grādiem; Mūsā un Mēmelē peldēties atļauts

Baudot vasarīgos laikapstākļus, pilsētnieki pulcējas vietējās pludmalēs, lai sauļotos un veldzētos upju ūdeņos. Joprojām Bauskā nav nevienas oficiāli atzītas peldvietas, lielākoties atpūtnieki sastopami peldvietā pie pilsētas stadiona, kā arī Mūsas un Mēmeles gājēju tiltiņu apkārtnē.

Ūdens temperatūra Mūsā, Mēmelē  un Lielupē pie Mežotnes svārstās +20 grādu robežās. Vissiltākais ūdens šonedēļ fiksēts otrdien, 8. jūnijā, Mūsā pie Bauskas, kur tas iesilis līdz plus 21,3 grādiem, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) dati. Līdz pat jūnija vidum būtisks ūdens temperatūras kāpums vai kritums netiek prognozēts. Pārsvarā peldūdens mūspuses ūdenstilpnēs būs no +19 līdz 21 grādam.

Bauskas meteoroloģiskās novērojumu stacijas dati liecina, ka meteoroloģiskā vasara Bauskā iestājās 2. jūnijā. LVĢMC pārstāve Sanita Pelēķe skaidro, ka meteoroloģiskā vasara sākas, ja vismaz piecas diennaktis pēc kārtas vidējā gaisa temperatūra pārsniedz +15 grādus. Atbilstoši laika prognozēm vasarai atbilstošs siltums noteikti saglabāsies arī tuvākajās dienās, neliela temperatūras pazemināšanās un nokrišņi gaidāmi brīvdienās, bet jaunnedēļ temperatūra paaugstināsies un lietus solīts netiek.

Pēc Bauskas novada pašvaldības iniciatīvas Mūsā un Mēmelē tiek veiktas peldūdens analīzes. Bauskas novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Inga Pinne pastāstīja, ka pagājušajā ceturtdienā ūdens paraugi analīzēm Bauskā paņemti divās peldvietās – Mūsā pie pilsētas stadiona un Mēmelē aiz gājēju tiltiņa. Pārbaudes parasti tiek plānotas divas reizes sezonā, bet iepriekšējais gads, kad masveidā Mūsā bija savairojušās toksiskās zilaļģes, parādīja, ka peldūdeni jāmonitorē atkarībā no apstākļiem. I. Pinne atklāja, ka šonedēļ saņemtie testa rezultāti apliecina, ka ūdens kvalitāte ir laba un peldēties ir atļauts gan Mūsā, gan Mēmelē. Abu minēto peldvietu ūdens analīzes izmaksāja 61,56 eiro, neieskaitot PVN.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas