Ūdensaugu izpļaušanai Mūsā un Mēmelē Bauskā atvēlēti 10 000 eiro 7

Ūdensaugu izpļaušanai Mūsā un Mēmelē Bauskas novadā šogad atvēlēti 10 000 eiro, informē Bauskas novada pašvaldībā.

Pašvaldības kapitālsabiedrības SIA "Īslīces ūdens" darbinieki sākuši Mūsas un Mēmeles upju ūdensaugu izpļaušanu. Upēs pļaušana notiks vairākās vietās - Mūsā pie Bauskas stadiona, Gailīšu pagasta peldvietās un dažos posmos no gājēju tilta līdz Pamūšai. Mēmelē ūdensaugi tiks izpļauti pie gājēju tiltiņa peldvietas. Tāpat tiks izpļauti arī laivu ceļi Mēmelē un Mūsā, kā arī pļaušanas darbi notiks Mežotnē pie pils.

Izpļautie ūdensaugi upju krastos tiek savesti kaudzēs. Ūdensaugiem izžūstot, tos no upju krastiem izvedīs pašvaldības kapitālsabiedrība SIA "Vides serviss".

Pļaušanu plānots veikt līdz septembra beigām. Darbu ātrumu ietekmē straume un zāļu blīvums.

Pašvaldībā skaidroja, ka tuvākajā nākotnē ir iecere izmēģināt dūņu savācēju. Pēc izmēģinājumiem vietvara vērtēs šāda upes tīrīšanas veida efektivitāti un ieviešanu Bauskas novadā.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

sena" gudrība"

"jāpļauj" tad, kad ir "ienācies",un tagad ir"ienācies"

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.03 17:42

vai tad?

novadgrāvji nav jātīra pašiem zemniekiem vai viņu nolīgtiem melioratoriem? Diez, cik maksās tam truksora operatoram un palīgstrādniekiem? Tikpat, cik iecerēts par takas izpļaušanu gar Lielupi uz Mežotni- 400 eiro? Jeb te citi izcenojumi, no kuriem šo to var "atgriezt" arī projekta bīdītājiem? Diemžēl šādos un vēl bezjēdzīgākos "projektos" ik gadu "aiziet" simti tūkstošu un ielā,, kas tiešām būtu vajadzīgas iedzīvotājiem, viņu interesēs, tur jāņem miljonu aizņēmumi, ko atdot nāksies bērniem un bērnubērniem

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.03 11:15

Pagastvecis

Austrijā šadas darbības ir ar likumu aizliegtas,jo tiek trauceta ūdensputnu dzive un ūdens augi darbojas kā filtri.Labāk to naudu būtu ielikuši aku vāku saķārtošanā uz tranzīta ielām.

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.03 11:34

tad jau

vai tad kāda tev daļa cik samaksās strādniekam jāsaņem normāla alga nevis kapeikas. pieraduši visu pa lēto

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.03 12:02

tad jau muldi

pēc likuma jānorāda kāda būs darbinieka alga. Jautājums paliek, kuram "pa lēto" un kuram "pa dārgo, jo projektu bīdītājiem nekas "pa lēto" nenotiek un tieši valsts un pašvaldību pasūtījumi sadārdzināja gan būvniecību gan arī pakalpojumu cenas. Ar pašvaldību speciālista algu pie Šveices pulksteņa un Hugo Boss uzvalkiem vienā gadā netiksi

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.03 14:46

izskatās

tas "truksora" operators, speciālists tu gadiem sēž un gaida, lai kādu mēnesi gadā varētu paņemties pa upēm, jeb viņam uz "truksorēšanas" laiku pamatdarbā bezalgas atvaļinājums pienākas?

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.03 14:50

Vietējās ziņas