Ūdensmotosporta sezona startēs Jūrmalā

Pirmais Latvijas ūdensmotosporta čempionāta posms notiks 6. jūnijā Jūrmalā. Iepriekš bija paredzēts, ka pirmais posms būs 30. maijā Jelgavā, bet sacīkstes pārceltas uz 4. jūliju, sezonas atklāšana, tāpat kā pirms gada, plānota Jūrmalā.

Sezonai gatavoja «Mēmeles sports» komanda. Vienības vadītājs Didzis Paegle informēja, ka  tapusi mājaslapa memelessports.lv. Viņš atzīst, ka īpašas izmaiņas komandas sastāvā salīdzinājumā ar pagājušo sezonu nav gaidāmas. Arī šogad «Mēmeles sports» cīnīsies par čempionu titulu komandu vērtējumā.

Uvis un Atis Slakteri parasti jauno ūdensmotosporta sezonu iesāk ar 24 stundu izturības sacīkstēm Francijas pilsētā Ruānā. Šogad tās beidzās 16. minūtē. «Sacensībās vienlaikus piedalās «Formula 1», «Formula 2» un «Formula 4» laivas. Vienas ātrākas, citas lēnākas. Milzīgā ātrumā laivu no aizmugures pagrūda «Formula 1» ātrumlaiva, un manējā apmeta kūleni. Rezultāts – lauzta kāja,» stāsta A. Slakteris, kas tikai šonedēļ pārradies mājās no slimnīcas Francijā.

«Sacensības ar to mums beidzās. Tēvs ir optimisma pilns un kaļ nākotnes plānus,» smaida U. Slakteris. Viņam maija beigās vajadzēja startēt pirmajā «Formula 2» pasaules čempionāta posmā Portugālē, bet tur sacīkstes atceltas. Pirmās starptautiskās sacīkstes «Riga Powerboat Team» sastāvā U. Slakterim paredzētas 13. jūnijā Brondebahā – Vācijas starptautiskais «Formula 2» čempionāts. Pirmais pasaules čempionāta posms notiks 4. un 5. jūlijā Itālijas pilsētā Brindizi. A. Slakteris cer, ka līdz pirmajām sacīkstēm Vācijā izdosies atjaunot Ruānā cietušo laivu.

No jaunās «Molgaard» firmas laivas, kuru iegādājās tikai pērn, nekas pāri nav palicis, izņemot pilota kapsulu,  – pagājušajā gadā tā cieta avārijā Liepājā, apmetot kūleni, un laivu vajadzēja taisīt praktiski no jauna. Pēc Ruānas negadījuma motorlaiva atkal nosūtīta uz Dāniju, kur veic nepieciešamos remontdarbus. A. Slakteris ir noskaņots būt ierindā uz Pasaules izturības čempionāta nākamajiem diviem posmiem Polijas pilsētā Augustovā. Neveiksme Ruānā neattur braucējus no starta Polijā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas