Ūdensmotosportisti startē Eiropas čempionātā 3

Alūksnē 18. un 19. jūlijā notika Eiropas un Baltijas čempionāta sacīkstes ūdensmotosportā, kas reizē bija Latvijas atklātā čempionāta posms. Baltijas čempionātā godalgas izcīnījuši arī mūspuses sportisti.

Sacīkstēs dalībnieki bija ātrumlaivu piloti no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas, Ukrainas un Polijas. Čempionātā startēja 70 sportisti 13 laivu klasēs, liecina Latvijas Ūdensmotosporta federācijas (LŪMSF) rīcībā esošā informācija.

Eiropas čempionātā labākais sasniegums starp Bauskas kluba «Mēmeles sporta» pārstāvjiem bija Endijai Zaumanei, kura JT250 klasē izcīnīja sesto vietu. Sportistes tēvs Jānis Zaumanis atzina, ka pirmajā Latvijas čempionāta posmā Jūrmalā radies motora nodilums un sacīkstēs Alūksnē jaudas pietrūcis, lai varētu cīnīties par medaļām. Astotajā vietā codiete Laura Lakoviča-Lakovica. Kopā piedalījās 13 jaunie sportisti, uzvarēja igaunis Stefans Arands.

S550 klasē sacensībās mūspuses komandu pārstāvēja Jānis Sējāns un Kristaps Paegle. Šoreiz veiksmīgāks sniegums J. Sējānam – viņam astotā vieta, K. Paegle devītais 11 braucēju konkurencē. Uzvarēja latvietis Lauris Gūtmanis.

Alūksnes sacīkšu individuālos rezultātus iekļaus Latvijas čempionāta kopvērtējumā, bet komandu vērtējuma šoreiz nebija. Tā informēja «Mēmeles sporta» vadītājs Didzis Paegle. Piedaloties lielākam skaitam ārzemju sportistu, mūsu pilotiem bija grūtāk cīnīties par medaļām, bet atsevišķos veidos sasniegumu tomēr gana.

Visveiksmīgāk izdevās aizvadīt FR1000 klases sacensības. Uzvarētāja godā Lotārs Millers, otrajā vietā Ieva Millere, savukārt trešais Jānis Kuķalks. Pirmajā braucienā bija spiests izstāties Pēteris Petrovskis. Pirmajos divos braucienos finišēja tikai L. Millers. «Tā kā cīņas bija spraigas un arī vējš brīžiem uzpūta stiprāk, bija vairāki kūleņi un avārijas, bet kopumā, izņemot viena pilota lauzto roku, viss beidzās bez ļoti nopietnām traumām,» komentē LŪMSF prezidents Atis Slakteris.

GT15 klasē šoreiz trešajā vietā Miks Zaharčenoks. Ceturtais – Nils Slakteris. «OSY400» grupā trešais «Mēmeles sporta» pārstāvis lietuvietis Ginters Marcinkus, savukārt Viesturs Lācis ceturtajā vietā. T550 klasē problēmas ar laivu Tomam Smilškalnam, un viņam piektā vieta.

Bez mūsu komandas meitenēm šoreiz sacensībās piedalījās arī daiļā dzimuma pārstāves no Igaunijas un Ukrainas. Igauniete Viktorija Sodla uzvarēja GT30 laivu klasē, savukārt ukrainiete Anastasija Lisenko ieguva O250 laivu klases zelta godalgu.

Nākamais Latvijas čempionāta posms notiks 8. augustā Jēkabpilī. Šajā pilsētā ātrumlaivu sacīkstes ir daļa no pašvaldības rīkotajiem motoru sporta svētkiem, tāpēc sacensības parasti vēro liels skaits skatītāju. Daži gatavojas sacīkstēm citās valstīs. J. Zaumanis informēja, ka laiva speciāli tiek gatavota startam Tallinā, kur E. Zaumane vēlreiz mērosies spēkiem ar spēcīgajiem igauņiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

K.Paegle

Aprakstīti Jūrmalnieki un citas meitenes , bet Piemirsies uzrakstīt par mūsu T-550 braucējiem Dmitriju Aņikējevu , kurš kļuva par Baltijas čempionu un Reini Paegli kurš ieguva 3 vietu.

pirms 5 gadiem, 2015.07.23 21:41

Kauns

Paši sportisti viens otru publiski gatavi "noēst". Ko par jums vispār var padomāt? Rakstā tak minēts, ka informē ne tikai Zaumanis, bet arī D.Paegle un pats A.Slakteris

Kur aprakstīti jūrmalnieki, kautā nepamanīju. Starp citu, vai minētais Aņikejevs vispār ir baušķenieks? Skaudība godu nedara ....

pirms 5 gadiem, 2015.07.26 21:14

Jānim

Nez kapēc Endijai jau otro gadu pēc kārtas Eiropas čempionātā nesanāk izcīnīt pirmo trīnieku???? Tas, tāpēc,ka Eiropas sacīkstēs tiek jaukti motori, bet Latvijas čempionātā to nedara......
Tadēļ secinājums, uz Eiropas čempionātu liekam standarta motoru un uz Latvijas čempionātu - zāģēto!
Ieteiktu Zaumaņu ģimenei būt godīgiem pret sevi un citiem, jo negodīga uzvara, nav uzvara !!!

pirms 5 gadiem, 2015.08.10 15:09

Vietējās ziņas