Ūdenssaimniecības projekts Iecavā turpinās

Iecavas novada domes deputāti nolēmuši SIA «Dzīvokļu komunālā saimniecība» (DzKS) pamatkapitālā ieguldīt 95 tūkstošus eiro, lai spētu arī turpmāk realizēt projektu «Ūdenssaimniecības pakalpojumu attīstība Iecavā, 2. kārta».

«Bauskas Dzīve» jau informējusi, ka DzKS bija nepietiekams apgrozāmo līdzekļu apjoms. Šāda situācija izvērtusies arī klientu maksājumu disciplīnas neievērošanas dēļ. Parādu summa par sniegtajiem pakalpojumiem joprojām ir liela – ap 400 tūkstoši eiro. Pret nemaksātājiem tiek veikta tiesvedība. Kā skaidroja pašvaldības izpilddirektora vietnieks Normunds Vāvers, līdz ar to DzKS trūka līdzekļu īstermiņa finanšu šaistību izpildei un nodokļu nomaksai. Tādēļ deputāti lēma DzKS pamatkapitālā ieguldīt 95 tūkstošus eiro, lai spētu arī turpmāk realizēt projektu «Ūdenssaimniecības pakalpojumu attīstība Iecavā, 2. kārta».

Projekta realizācija sākta pērn. Četru gadu laikā plānota jaunu kanalizācijas tīklu izbūve dažādās Iecavas ciema infrastruktūras teritorijās – būs jauni pašteces sadzīves kanalizācijas tīkli desmit kilometru garumā, jauni kanalizācijas spiedvadi kilometra garumā, kā arī piecas jaunas kanalizācijas sūknētavas. Plānots mainīt daļu veco ūdensvadu pret jauniem – kopā desmit kilometru garumā, pilnībā atjaunot asfalta segumu uz ielām apmēram sešu kilometru garumā, atjaunot grants un šķembu maisījuma segumu uz ielām aptuveni trīs kilometru garumā. Kopējās projekta izmaksas ir vairāk nekā četri miljoni eiro, daļu finansējuma sedz DzKS.

Lai projektu veiksmīgi turpinātu, pašvaldības finansiālā palīdzība bija ļoti nozīmīga, teic N. Vāvers. Vairāki darbi jau veikti, pašlaik asfaltē Robežu un Pļavu ielu. Tiek izbūvēti kanalizācijas un ūdensvada tīkli Pārupes ielā, jo līdz šim minētās ielas iedzīvotājiem centralizētie tīkli nebija pieejami.

«Man būvdarbi netraucē. Strādnieki ir saprotoši, un var nonākt pie kompromisa. Šajā mājā dzīvoju jau četrdesmit gadu, esmu izracis bedri – ir pašam savs ūdensvads un kanalizācija. Pilnīgi pietiekami. Būs alternatīva, ja nevarēšu savu kanalizācijas sistēmu izmantot vai, piemēram, nobruks sūknis. Ja būs nepieciešams, pieslēgšos pie centralizētā tīkla,» portālam stāsta Pārupes ielas iedzīvotājs Guntis Dementjevs.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas