Ugunsdzēsēji demontē bīstamus fasādes elementus no Kultūras centra ēkas Bauskā 5

Vakar, 17. decembrī, no rīta Kalna ielā Bauskā ugunsdzēsēji glābēji no trīsstāvu ēkas demontēja fasādes elementus, kuri draudēja nokrist, informē Viktorija Gribuste, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore.
Jānis Dūmiņš, Kultūras centra direktors, stāsta: «Kultūras centra ēka ir sliktā stāvoklī, no Rūpniecības ielas puses nokrita apmetums, tādējādi apskādējot arī vienu automobili. Jautājums par kompensāciju tiek risināts. Pašlaik vieta ir norobežota, automašīnas tur nedrīkst novietot. Lai arī pasākumi pašlaik nenotiek, tomēr šī situācija jārisina.»
Savukārt vakar pēcpusdienā Iecavas novadā ražošanas uzņēmuma administratīvajā ēkā dega elektrības sadales skapis 0,5 m2 platībā. Ugunsgrēks bija nodzēsts pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās.
Bauskas novada Brunavas pagastā 17. decembrī ap plkst. 22 divstāvu dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji 1 m2 platībā.
VUGD atgādina, ka dūmvadu attīrīšana no sodrējiem ir jāveic regulāri, lai novērstu to degšanu. Sadegot sodrējiem, dūmvadā veidojas augsta temperatūra, kas laika gaitā var bojāt dūmvada konstrukciju.

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no17. decembra plkst. 6.30 līdz 18. decembra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Zemgales reģiona brigāde saņēma deviņus izsaukumus – divus uz ugunsgrēku dzēšanu un septiņus uz glābšanas darbiem.
Savukārt visā Latvijā VUGD saņēma 42 izsaukumus – deviņus uz ugunsgrēku dzēšanu, 27 uz glābšanas darbiem, bet seši no izsaukumiem bija maldinājumi.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Sss

Kā nebūs sliktā stāvoklī?Kādas masas mašīnu aizbrauc vibrācija nenonormāla.

pirms 5 mēnešiem, 2020.12.18 23:04

plešu vaļā muti -

tagad ministra krēslā pakaļu vibrē kāds puisietis no Bauskas, un šamais turēs rūpi par kādreiz politmuldoņā sasolīto apvedceļu

pirms 5 mēnešiem, 2020.12.20 15:20

ip

Vecpilsēta gandrīz visām mājām bīstami fasādes elementi,ko tad pēkšņi zīmēties vajaga? Vai tāpēc,ka pilskalnam apgaismojumu nemākat uztaisīt?

pirms 5 mēnešiem, 2020.12.19 01:00

tikai mieru

beigsies epidēmija un "Vecpilsētas glābšanas komisija" ķersies pie spriešanas

pirms 5 mēnešiem, 2020.12.19 10:57

Slimajam

Epidēmija ta beigsies, bet tev prātiņš gan, visticamāk, vairs neatgriezīsies...

pirms 5 mēnešiem, 2020.12.19 23:15

Vietējās ziņas