Ugunsdzēsēji novados uzņem ciemiņus Atvērto durvju dienā

Piektdien, 17. maijā, Atvērto durvju dienā Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD)  Bauskas daļā «Bauskas Dzīve» sastapa Rundāles novada pirmsskolas izglītības iestādes «Saulespuķe» «Ķiparu» un «Rūkīšu» grupas piecus sešus gadus vecos audzēkņus.

Bērni kopā ar audzinātājām Katrīnu Nosuļu, Sandru Demmi, kā arī skolotāju palīdzēm bija ieradušies ciemos pie ugunsdzēsējiem-glābējiem. Audzinātāja Sandra Demme stāsta: «Katru gadu šeit braucam, bērniem ļoti patīk, visu mums izsmeļoši pastāsta, ļauj apskatīties mašīnas.»

Bauskas daļas vada komandiera vietnieks Artūrs Žilinskis un ugunsdzēsējs-glābējs (autovadītājs) Edgars Dapšauskis ar mazajiem ciemiņiem darbojās aktīvi. Kad, piemēram, tika izlaistas 33 metrus garās autokāpnes, vairāki bērni sajūsmā iekliedzās: «O!» «Vai kāds grib iekāpt pacēlāja grozā?» jautāja A. Žilinskis. Vairāki mazie viesi nebija īpaši mudināmi, turklāt tas bija droši, jo grozs netika celts augšā. Cits, izmēģināt kārāks, puika jau naski centās raustīt slēdžus. Savukārt mazais Haralds no ugunsdzēsēja-glābēja aizsargķiveres neparko negribēja šķirties, arī grozā ne. Mārtiņš dienās pat gribētu kļūt par ugunsdzēsēju. Visvairāk mazajiem patika mašīnas un autokāpnes, arī glābšanas laivai viņi centās uzsist pa sāniem, lai varētu būt droši, ka stingra un darbam gatava. Luīze secināja, ka «ugunsdzēsējiem jābūt ļoti drosmīgiem, lai kāptu pa kāpnēm».

Arī VUGD Vecumnieku postenī netrūka apmeklētāju. Ieradās skolēni no Valles vidusskolas, atnāca bērnudārza audzēkņi no Vecumniekiem, stāsta Vecumnieku posteņa komandieris Visvaldis Janelis. Arī kāda māmiņa, kuras bērnam šajā dienā ir dzimšanas diena, izvēlējusies tajā apciemot ugunsdzēsējus-glābējus. «Visiem interesē jaunā mašīna, grib iesēsties iekšā, dzirdēt skaņas signālu un redzēt gaismiņu mirgošanu,» atklāj V. Janelis.

Aleksandrs Ivanovs, Iecavas posteņa komandieris, teic, ka viesu netrūkst. Bijušas piecas grupiņas no pirmsskolas izglītības iestādes «Dartija» un Zālītes speciālās internātskolas audzēkņi. «Bērnus interesē tehnika, tas, kam kurš instruments, rīks domāts,» stāsta A. Ivanovs.

Atzīmējot Ugunsdzēsēju un glābēju dienu un ugunsdzēsības Latvijā 154. gadadienu, VUGD jau septīto gadu pēc kārtas 17. maijā rīko Atvērto durvju dienu visās VUGD daļās un posteņos, informē Inta Palkavniece, VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas priekšnieces pienākumu izpildītāja.


Pievieno komentāru

Vietējās ziņas