Ugunsdzēsēji rīko atvērto durvju dienu 2

Atzīmējot Ugunsdzēsēju un glābēju dienu un ugunsdzēsības Latvijā 154. gadadienu, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) jau septīto gadu pēc kārtas 17. maijā rīkos Atvērto durvju dienu visās VUGD daļās un posteņos, kā arī Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžas Praktisko mācību nodaļā, portālu informēja Inta Palkavniece, VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas priekšnieces pienākumu izpildītāja.

Atvērto durvju dienā nākampiektdien, 17. maijā, no plkst. 10 līdz 19 VUGD aicina ikvienu interesentu nākt ciemos pie ugunsdzēsējiem-glābējiem visā Latvijā. Šajā dienā mazos un lielos apmeklētājus ugunsdzēsēji-glābēji iepazīstinās ar savu ikdienu, izrādīs ugunsdzēsēju depo un parādīs VUGD tehniku, kā arī ļaus izmēģināt un pielaikot ugunsdzēsēju-glābēju aizsargtērpu, sniegs atbildes uz jautājumiem, atgādinās par drošību un pastāstīs par iespējām nākotnē kļūt par ugunsdzēsēju-glābēju.

Jau pašlaik daudzas izglītības iestādes ir pieteikušas savu apmeklējumu, tāpēc interesenti aicināti savlaicīgi pieteikties, sazinoties ar  VUGD daļu un posteņu kontaktpersonām (saraksts pieejams šeit): www.vugd.gov.lv/files/purchase/ADD_kontaktpersonas_17.maijs.pdf)
Te atrodami arī VUGD Bauskas daļas, kā arī Iecavas un Vecumnieku posteņa kontaktpersonu tālruņu numuri.

Atvērto durvju diena paredzēta visiem, kuri grib uzzināt, kā ugunsdzēsēji-glābēji dzīvo, strādā, kur viņi atrodas, kāds ir aprīkojums, tehnika, jo ikdienā, kad ugunsdzēsējus-glābējus ierauga notikuma vietā, tad jau cilvēki neiet klāt un neprasa, vai drīkst iekāpt automašīnā. Tomēr to grib izdarīt gan lieli, gan mazi. Atvērto durvju diena ir tāda iespēja, kad interesenti tiek aicināti ciemos uz VUGD, lai var iekāpt mašīnā, paturēt rokā stobru, uzzināt, ar kādiem hidrauliskajiem instrumentiem strādā ugunsdzēsēji-glābēji. Precizē Viktorija Gribuste, VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļa vecākā inspektore.

Viņa atklāj, ka procentuāli lielākā apmeklētāju daļa Atvērto durvju dienā ir bērnudārzu audzēkņi un skolēni, tomēr nākot arī cilvēki ar ģimenēm, pieaugušie. Savukārt Ēnu diena paredzēta tikai skolēniem, turpretī Atvērto durvju diena ir domāta visiem interesentiem.

VUGD Bauskas daļas komandieris Vadims Kuzmičs stāsta, ka uz Atvērto durvju dienu Bauskā pārsvarā nākuši tikai skolēni un bērnudārzu audzēkņi. «Bērniem interesē viss taustāmais, kas spīd, mirgo un vizuļo,» tā V. Kuzmičs.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Mjā

Cepums fotogrāfam, uzreiz var redzēt augstas skolas beidzis, kas par kompozīciju,,vienkārši kosmosssss

pirms gada, 2019.05.08 22:57

.....

Kāda vaina bildei? Vis ir kārtībā!

pirms gada, 2019.05.09 08:34

Vietējās ziņas