Ugunsdzēsēju rīcībā jauni auto

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Zemgales reģiona brigādes Iecavas, Kalnciema, Vecumnieku un Pļaviņu posteņa ugunsdzēsēji-glābēji no janvāra sākuma izsaukumos dodas ar jaunajām MAN 6x6 specializētajām ugunsdzēsības autocisternām, kuru ūdenstilpnes ietilpība ir septiņas tonnas, portālu informēja VUGD pārstāve Viktorija Gribuste.

Viņa atzīmēja, ka automobiļi ir piemēroti tieši lauku teritorijām, jo 6X6 riteņu piedziņa nodrošina labu caurbraucamību. Savukārt septiņu tonnu ūdenstilpne ir liels atspaids ugunsdzēsējiem-glābējiem teritorijās, kurās ūdens pieejams vairāku kilometru attālumā no notikuma vietas. Tas ļauj apmēram trīs reizes ilgāk veikt dzēšanas darbus bez ūdens uzpildes nekā ar autocisternām, kas pašlaik ir VUGD tehniskā nodrošinājuma pamatā.

VUGD Zemgales reģiona brigādes komandieris pulkvedis Dainis Bērziņš stāsta: «Zemgales reģiona brigādes ugunsdzēsības transportlīdzekļu nodrošinājums ir papildināts ar ilgi gaidītajām 6x6 piedziņas autocisternām. Jaunie transportlīdzekļi izvietoti Zemgales reģiona brigādes Vecumnieku, Iecavas, Kalnciema un Pļaviņu posteņos. Darbs lauku apvidū ir ļoti sarežģīts jebkuros laikapstākļos. Ceļi nereti ir grūti izbraucami sniega vai dubļu dēļ, ūdens ņemšanas vietas bieži atrodas tālu, tāpēc šīs jaunās autocisternas uzlabos mūsu operativitāti un taktiskās iespējas notikuma vietā.»

Jaunās autocisternas ir aprīkotas ar modernākajām dzēšanas ierīcēm – šļūtenēm, stobriem, elpošanas aparātiem, motorsūkņiem, dažāda veida kāpnēm un roku rīkiem, kā arī glābšanas aprīkojumu – hidraulisko instrumentu komplektiem darbam ceļu satiksmes negadījumos un citās avārijās.

VUGD Iecavas postenis jauno transportlīdzekli saņēmis decembrī, no 11. janvāra ar to jau braucot uz izsaukumiem, stāsta Iecavas posteņa komandieris Aleksandrs Ivanovs. Viņš laikrakstam skaidro: «Jauna mašīna, moderns aprīkojums, pilnpiedziņa, aprīkojums sadalīts pa nodalījumiem. Ir viss, kas vajadzīgs ugunsdzēsības un glābšanas darbiem. Mašīna tā īsti vēl nav likta lietā – nekas nopietns līdz šim nav noticis.»

Kā jau «Bauskas Dzīve» rakstījusi iepriekš, īpaši aprīkotais transportlīdzeklis Vecumnieku jaunuzceltajā depo, kas šogad uzbūvēts par pašvaldības līdzekļiem, ieripoja novembrī. VUGD Vecumnieku posteņa komandieris Visvaldis Janelis stāsta par jauno transportlīdzekli: «No šī mēneša ar jauno mašīnu braucam uz nodarbībām pie Vecā ezera Vecumniekos, trenējamies uzsūkt un padot ūdeni. Jaunajam auto ir labs apgaismojums, ir apgaismes masts, turklāt pat ar pulti. Ir labs sūknis – 50 litri sekundē, plašs aprīkojums – zāģi, hidrauliskie instrumenti, motorsūkņi. Paldies Dievam, auto īsti vēl nav nācies izmantot.»

Vairāku gadu garumā VUGD tiek uzlabots tehniskais nodrošinājums ugunsdzēsības transportlīdzekļu jomā – pēdējo četru gadu laikā iegādātas 95 ugunsdzēsības automašīnas, no kurām VUGD Zemgales reģiona brigāde ir saņēmusi deviņas autocisternas, trīs autokāpnes, divus glābšanas automobiļus un vienu ķīmijas automobili.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas