Ugunsdzēsēju sacensību kauss aizceļo uz Baldoni 1

Uz Vecumnieku kausa izcīņu ugunsdzēsējiem 18. maijā Vecumniekos, atpūtas vietā pie Vecā ezera, ieradās piecas komandas no Bauskas, Iecavas, Vecumniekiem, Baldones un Skaistkalnes.

Kopvērtējumā pirmo vietu izcīnīja un ieguva ceļojošo kausu Baldones posteņa ugunsdzēsēji-glābēji, otrajā vietā palika Skaistkalnes komandas vīri, trešā – Bauskas komanda, ceturtā – Vecumnieku vienība, savukārt piektā – pērnā gada uzvarētāja Iecava.

«Sacensības ir daudzu un dažādu apstākļu sakritība, citiem vairāk veicās, citiem nesekmējās ar izvēršanos ar motorsūkni, tas nepaklausīja, citai komandai bija ķibeles ar stobru, kas atvienojās. Bija arī citas nianses – nedrīkst ar airi pievilkt tuvāk pludiņu, kas atrodas ezerā, par tādām lietām ir soda punkti. Tā viss kopā summējas un salasās, un esam, kur mēs esam,» stāsta sacensību galvenais tiesnesis – Vecumnieku novada domes darba aizsardzības speciālists Māris Plēsnieks.

Trešo, ceturto vietu izšķīris tas, ka Bauskai pēc laika bija labāks rezultāts, viņi tādēļ arī saņēma augstāku vietu kopvērtējumā. Pirmo kopvērtējuma trīs vietu ieguvēji iegūst kausus ar medaļām, ceturtajai, piektajai vietai ir diplomi par piedalīšanos sacensībās. Jāatdod tikai ceļojošais kauss, pārējais paliek par piemiņu.

Savukārt individuāli glābšanas riņķa mešanā pirmo vietu izcīnīja Vecumnieku komandas dalībnieks Ivars Sproģis. Viņš to aizsvieda 22 metru attālumā. Otrā vieta – Baldones posteņa vienības vīram Jānim Paškevičam, trešais – Kristaps Lisovskis no Vecumniekiem (21 m un 70 cm).  Otrajai un trešajai vietai rezultāts bija vienāds, bet J. Paškevičs ieguva otro vietu tādēļ, ka viņa vienībai kopumā bija labāks rezultāts.
 
Tika vilkta mašīna kā ik gadu Sipenieka kausā – tās svars bija nepilnas desmit tonnas. Vecumnieku vīri šajā disciplīnā bija veiksmīgākie, otrā – Skaistkalnes komanda.

«Paldies Baldones posteņa komandierim Normundam Dārzniekam par ieguldījumu sacensību tiesāšanā. Sacīkšu laikā notika arī iedzīvotāju apmācība ugunsdrošības jautājumos, to rīkojām pārrobežas projektā, kurā Vecumnieku novads ir iesaistījies. Pateicos arī Vecumnieku novada domes attīstības nodaļas darbiniekiem par balvām – krekliņiem un cepurēm – iedzīvotājiem. Vēl izglītojošs pasākums plānots septembrī, kad noritēs Sipenieka kausa izcīņas sacensības Skaistkalnē,» stāsta M. Plēsnieks.
 
Lai arī sestdiena bija vasarīgi karsta, tomēr tas neesot traucējis, veldzējumu devis vējš. Sacīkstes beidzās ap pulksten 14. «Paspējām visu novākt un mūsu izlases hokeja spēlei ar Krieviju otrā perioda beigas vēl redzējām,» atklāj galvenais tiesnesis.

Vecumnieku ugunsdzēsēju kausa izcīņas sacensības notika 16. reizi. Tās rīkoja un vadīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Zemgales reģiona brigādes Bauskas daļa un Vecumnieku novada pašvaldība.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

@

Skaistkalnes pārslaucenes saturās, septembrī atkal Māris būs klāt.

pirms gada, 2019.05.21 15:32

Vietējās ziņas