Ugunsgrēkā daudzdzīvokļu namā Bauskas novadā izglābj cilvēku 2

Vakar, 7. aprīlī, plkst. 23.25 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma informāciju, ka Bauskas novadā daudzdzīvokļu dzīvojamajā mājā ir izcēlies ugunsgrēks. Ierodoties notikuma vietā, Bauskas un Iecavas ugunsdzēsēji-glābēji konstatēja, ka trīsstāvu ēkas pirmā stāva dzīvoklis deg ar atklātu liesmu, informē Viktorija Gribuste, VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore.

Ugunsdzēsēji-glābēji nekavējoties sāka ēkas pārmeklēšanu un otrā stāva dzīvoklī atrada cilvēku, kuru izglāba ar kāpņu palīdzību. Vēl pirms ugunsdzēsēju-glābēju ierašanās no ēkas pašu spēkiem bija evakuējušies divi cilvēki. Ugunsgrēks tika likvidēts 8. aprīlī plkst. 1.19. Tajā 45 m2 platībā dzīvoklī dega sadzīves mantas un grīda. Strādājot notikuma vietā, ugunsdzēsēji-glābēji diemžēl nedzirdēja skanam dūmu detektoru.

Dūmu detektors ir neliela un nav dārga visā Eiropā jau vairākus gadus plaši izmantota ierīce, kuras galvenais uzdevums ir brīdināt mājokļa iemītniekus par izveidojušos sadūmojumu, tādējādi sniedzot iespēju cilvēkiem izglābties. Uzstādiet savā mājoklī dūmu detektoru, tas var izglābt dzīvību.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji-glābēji Zemgalē dzēsa 14 kūlas ugunsgrēkus, tai skaitā Bauskas novada Īslīces pagastā 500 m2, 3000 m2 un 6000 m2 platībā. Savukārt Vecumnieku novada Kurmenes pagastā traktora piekabē dega siena ruļļi 10 m2 platībā, un no tā aizdegās arī kūla 400 m2 platībā.

VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta! Diemžēl katru pavasari ievērojami dienesta resursi tiek tērēti kūlas ugunsgrēku dzēšanai. VUGD aicina cilvēkus aizdomāties, ka tajā laikā, kamēr ugunsdzēsēji-glābēji dzēš degošo kūlu, kādam, iespējams, ir nepieciešama palīdzība, bet tā nevar tikt sniegta operatīvi, ja visi tuvākie dienesta resursi ir iesaistīti kūlas ugunsgrēku dzēšanā.
Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no 7. aprīļa plkst. 6.30 līdz 8. aprīļa plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Zemgales reģiona brigāde saņēma 24 izsaukumus, no tiem 19 uz ugunsgrēku dzēšanu, trīs uz glābšanas darbiem, un vēl divi izsaukumi bija maldinājums.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Nu ja

Daudzdzīvokļu?Bija pirms gadiem 20.Tagad tur pritoni.Vēji svilpo,žurkas skraida.

pirms gada, 2020.04.08 22:44

WTF

Precīzāk nevar informāciju sniegt, kurā ciemā vai pilsētā? Jūs vēl varējāt uzrakstīt zemgalē

pirms gada, 2020.04.10 10:30

Vietējās ziņas