Ukrainas bērni apmeklēs Bauskas novadu

Janvāra sākumā Latvijā viesojas 28 skolēni no Ukrainas. Viņi uzturas galvenokārt Zemgalē, vienu dienu skolēni pavadīs Bauskas pusē.

Pirmdien, 12. janvārī, ukraiņu skolēni viesosies Bauskas mūzikas skolā. Te viņi noklausīsies audzēkņu koncertu, iepazīsies ar izglītības iestādi. Tā stāsta skolas direktore Anita Velmunska. Pēc tam ciemiņi dosies uz Codes pagastu, kur viņus uzņems zemnieku saimniecībā «Vaidelotes». Tās saimniece Daira Jātniece gatavos Zemgalei raksturīgo cienastu.

Jelgavas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Dace Kaņepone informē, ka no 5. līdz 14. janvārim Jelgavas novadā viesojas 28 bērni no Ivanofrankovskas apgabala Ukrainā. Vairumam no viņiem tēvi piedalās karadarbībā, aizstāvot Ukrainas teritoriālo nedalāmību. Bērniem ekskursijas tiek organizētas ne tikai Jelgavas novadā, bet arī citviet.

Atsaucību ciemiņu no Ukrainas uzņemšanai izrādījis «Līvu akvaparks», nodrošinot bezmaksas apmeklējumu, Rundāles pils, maizes ceptuve «Lāči», kā arī arēna «Rīga». Te skolēni skatīsies hokeja komandas «Dinamo Rīga» spēli.

Ivanofrankovska atrodas Ukrainas rietumos un ir Ivanofrankovskas apgabala centrs. Vēsturiski saukta Staņislavova, bet 1962. gadā pārdēvēta ukraiņu dzejnieka un sabiedriskā darbinieka Ivana Franko vārdā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas