Upes turpinās atbrīvoties no ledus; Mēmelē gaidāma ledus sakustēšanās 1

Lielupē augšpus Jelgavas, kā arī Mūsā pie Bauskas ūdens līmenis līdz šim kopumā cēlies par vienu diviem metriem, portālu informēja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā (LVĢMC).

«Kopš sestdienas, kad Mūsā un Lielupes augštecē pie Mežotnes ledus iešanas dēļ sāka paaugstināties ūdens līmenis, šī tendence ir turpinājusies. Nedaudz bijušas svārstības, ir applūdušas gan Mūsas, gan Lielupes zemākās palienes, bet nekas ārkārtēji bīstams nav noticis,» situāciju raksturo LVĢMC hidroloģe Līga Klints.

Šodien, 1. martā, ledus sablīvējums, kas bijis starp Mežotni un Staļģeni, jau pagājis garām Staļģenei, un paredzams, ka ūdens līmenis Mežotnes posmā drīzumā sāks pazemināties.

Videonovērošanas kamerās hidroloģe šodien Mūsā pie Bauskas fiksējusi arī kādu drosmīgu laivotāju, kurš ar gumijas peldlīdzekli pulksten 11 pārvietojies starp ledus gabaliem. Diezgan ekstrēma un bīstama nodarbe, atzīst hidroloģe.

Mēmeles novērojumu dati tiek iegūti no meteostacijas Lietuvas pusē pie Tabokienes. LVĢMC informāciju no tās saņem vienu reizi diennaktī. L. Klints atklāja, ka iegūtie dati liecina, ka šorīt izveidojies sastrēgums gan lejpus, gan augšpus Tabokienes, un ir gaidāms, ka šis sablīvējums drīzumā atbrīvosies, lielākas ūdens un ledus masas ceļos uz Bauskas pusi.

«Bauskā šodien reģistrēti plus desmit grādi, siltums pieturēsies arī otrdien, pavasarīgi laikapstākļi fiksēti arī Lietuvā, tālab pastāv iespējamība, ka šī ledus masa izkustēsies,» teic L. Klints un piemetina, ja tomēr līdz 3. martam, kad tiek solīta sala atgriešanās, ledus vēl nebūs izgājis, tad šis process apstāsies līdz nākamajam siltuma vilnim.

Upes turpinās atbrīvoties no ledus, vēl tiek prognozēta ūdens līmeņa celšanās Mūsā Lietuvas teritorijā, bet svārstības nebūs ļoti krasas, un bīstamas situācijas neveidosies.

Nopietna ledus segas izveidošanās šogad gan vairs nav gaidāma. Ja šonedēļ naktīs būs temperatūra, kā pašlaik tiek prognozēts, mīnus seši un mīnus astoņi grādi, epizodiski upēs varot parādīties nelieli vižņi un ledus pie krasta.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

plūdi?

līdz plūdiem ļoti tālu, bet lielāko kaitējumu mūsu upēm spēj nodarīt "mērkaķis ar granātu"- "speciālisti" kam pieejama nauda un ekskavators

pirms mēneša, 2021.03.01 19:11

Vietējās ziņas