Uvis Slakteris Abū Dabī PČ posmā izcīna piekto vietu 6

Latvijas ātrumlaivu pilots Uvis Slakteris aizvadītās nedēļas nogalē Abū Dabī notikušajā Pasaules čempionāta ūdens motorsporta noslēdzošajā posmā Otrās formulas (F-2) klasē izcīnīja piekto vietu, vēsta Latvijas ūdens motosporta federācijas rīcībā esošā informācija. Šis Pasaules čempionāta posms Abū Dabī bija raksturīgs ar to, ka tajā piedalīties var tikai uzaicinātie 20 labākie pasaules piloti. No Latvijas šo uzaicinājumu saņēma divi piloti - Slakteris un Ņikita Lijcs.

Sacīkstes bija ļoti spraigas, jo tajās piedalījās ļoti daudzi augstas klases sportisti, pat vairāki F-1 piloti.

Abos brīvajos treniņos Slakteris uzrādīja piekto labāko rezultātu, bet kvalifikācijas braucienā nepaveicās. Sakarā ar spēcīgo konkurenci, tika mēģināts viss iespējamais, lai laiva būtu vieglāka - ieliets minimālais degvielas daudzums. Tomēr dažādu apstākļu dēļ pilotiem bija jāveic vairāki papildu apļi un beigās nepietika degvielas. 

Tā Slakteris kvalifikācijā palika 13.vietā, kas nozīmēja arī 13.starta pozīciju pašā sacīkstē.

Jau sacensību startā Slakteris veica izcilu uzrāvienu un apsteidza vairākus sportistus. Taču šis posms ir slavens ne tikai ar prestižu, bet arī sarežģīto trasi, ko pierādīja vairākās avārijas. Sacīkstes pirmajā daļā, nespējot reaģēt uz negaidītajiem augstajiem viļņiem, kūleni apmeta pieredzējušais zviedru pilots Johans Osterbergs.

Kad sacīkstes tika atjaunotas, vēl nenobraucot pilnu apli, sekoja nākošā smagā avārija. Pagriezienā pie bojas, veicot apdzīšanu cīņā par pjedestālu, saskrējās nīderlandietis Ferdinands Zandbergens un zviedrs Ola Petešsons.

Pēc tam cīņa turpinājās līdz pēdējam brīdim. Slakteris finišēja sestais, bet Lijcs astotais. Vēlāk tehniskās komisijas slēdziena rezultātā par neatļautu motora pārveidošanu tika diskvalificēts lietuvietis Edgars Riabko, tāpēc Latvijas piloti pacēlās par vienu vietu uz augšu - Slakteris piektais, bet Lijcs septītais.

"Esmu lepns, ka šajā prestižajā posmā Latvijas piloti sevi parādīja izcili. Pirmajā desmitniekā tikai divām valstīm izdevās izcīnīt vairāk par vienu vietu. To paveica sacensību rīkotāji Apvienoto Arābu Emirāti un Latvija," gandarījumu pauda Latvijas Ūdens motosporta federācijas prezidents Atis Slakteris. "Tas liecina, ka esam pasaules ūdens motosporta elitē."

Šogad jūlijā Slakteris Lietuvā notikušajā Eiropas čempionātā F-2 klasē tika kronēts par vicečempionu.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

LLL

Kā tur bija, izskatās ka tev trāpīja vienreiz pi zda uz zobiem nevari paržļambāt

pirms gada, 2019.12.12 12:40

Vietējās ziņas