Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Uz A7 pagaidām būs viens fotoradars 1

Šoruden braucēju pārvietošanos pa Latvijas ceļiem varētu sākt kontrolēt 20 stacionārie fotoradari, portālu  informē Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) valdes loceklis Jānis Golubevs.

CSDD iepirkumu procedūru par fotoradaru iegādi varētu organizēt martā vai aprīlī, bet fotoradari pie labvēlīgiem nosacījumiem uz ceļiem varētu parādīties rudenī. Pašlaik iestādes izplatītā informācija vēstī, ka mūsu virzienā šāds radars varētu tikt uzstādīts A7 krustojumā ar ceļu Ķekava–Skaistkalne. Radars fiksētu abos virzienos braucošos transporta līdzekļus. Šī vieta tiek raksturota kā augstas satiksmes intensitātes ceļš ar bīstamu krustojumu vienā līmenī. Te noteikta braukšanas ātruma samazināšana krustojuma manevru zonā. Šajā posmā triju gadu laikā reģistrēti 37 ceļu satiksmes negadījumi, kuros pieci cilvēki cietuši.

Fotoradaru uzstādīšanas vietas izvēlētas un saskaņotas, sadarbojoties CSDD un satiksmes drošībā un satiksmes organizācijā iesaistītajām atbildīgajām institūcijām – Valsts policijai, valsts akciju sabiedrībai «Latvijas Valsts ceļi» un Rīgas domes Satiksmes departamentam. Ir ņemta vērā citu valstu pieredze, līdzšinējie ceļu satiksmes dati, ceļu satiksmes negadījumu analīze, potenciālā braukšanas ātruma pārsniegšanas rezultātā radītais apdraudējums citiem satiksmes dalībniekiem, satiksmes intensitāte un raksturīgās braukšanas tendences. Pirms radaru atrašanās vietām plānots izvietot braukšanas ātrumu ierobežojošas ceļa zīmes ar brīdinošu papildzīmi par fotoradara darbību.

Valsts policijas Bauskas iecirkņa vecākais inspektors Aleksandrs Sidorčiks «Bauskas Dzīvei» uzskaitīja vēl vairākus ceļa A7 posmus, kur visbiežāk reģistrēti satiksmes negadījumi un to iemesls bijis atļautā braukšanas ātruma pārsniegšana.

Bīstams ir posms starp autobusu pieturu «Ceļu meistars» un pagriezienu uz Grantiņu izgāztuvi. Te brauktuve grūti pārredzama, ir neliels līkums, vadītāji te bieži neievēro atļauto ātrumu. Vēl radars noderētu posmā no pagrieziena uz Zorģiem virzienā uz Bausku. Arī te ir uzkalns, zīme «Apdzīt aizliegts», kuru vadītāji nereti ignorē. Codes pagastā daudz negadījumu, kas saistīti ar atļautā ātruma pārsniegšanu, ir posmā no autobusu pieturas «Bērzi» virzienā uz Codi. 

Iecavas novadā grūti pārredzams un tādēļ arī nedrošs ir A7 posms pie Dimzukalna. Ja šoferi šeit pārkāpj atļauto braukšanas ātrumu, viņi rada ļoti bīstamas situācijas.

Posmā no Bauskas līdz Lietuvas robežai «lidotāji» visbiežāk sastopami posmā no Mūsas ciemata līdz pagriezienam uz sporta kompleksu «Mūsa». Īpaši daudz vadītāju šeit pārkāpj atļauto ātrumu, braucot Lietuvas virzienā. Pilsētā stacionārie fotoradari varētu disciplinēt tos šoferus, kas nesamazina ātrumu, traucoties lejup pa kalnu uz Mēmeles tilta. Arī iebraucot Bauskā no Lietuvas puses, aiz kafejnīcas «Pauze» daudzi vadītāji nelabprāt samazina ātrumu līdz 50 kilometriem stundā.

Satiksmes drošību fotoradari varētu uzlabot uz ceļa Ķekava–Skaistkalne. Te bīstams posms ir uz Baldones un Vecumnieku novada robežas. Otra vieta, kur vadītāji nelabprāt samazina ātrumu, tādējādi radot apdraudējumu citiem satiksmes dalībniekiem, ir Bārbeles centrā.

Ceļā Dobele–Bauska Rundāles un Bauskas novada robežās īpašu bīstamu posmu, kur satiksmes dalībniekus varētu disciplinēt fotoradari, A. Sidorčiks neuzskaitīja. Viņš vēl piebilda, ka šo ceļu posmu bīstamību apliecina policijas apkopotā statistika. Savus priekšlikumus viņš iesniedzis arī augstākstāvošajām instancēm.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

joņs

un ko tagad reņģēdājiem priecāties , vai raudāt?aiziet uz katra stūra un jaunā ekonomikas nozare rullē !

pirms 6 gadiem, 2014.03.03 19:41

Vietējās ziņas