Uz Bauskas šosejas par 203 000 eiro ierīkos akustiskās ribjoslas 1

VAS "Latvijas valsts ceļi" (LVC) noslēguši līgumu ar SIA "Via" par akustisko svītru jeb ribjoslu ierīkošanu uz Bauskas šosejas (A7) posmā no Rīgas apvedceļa A5 (Salaspils-Babīte) līdz Bauskai par līgumcenu 203 000 eiro, aģentūru LETA informēja LVC Komunikācijas daļā.
Tāpat tiek īstenots iepirkums par ribjoslu ierīkošanu uz Valmieras šosejas (A3) posmā no Raganas līdz Valmierai. Patlaban notiek  iepirkumā saņemto piedāvājumu vērtēšana. 

Uz abiem minētajiem ceļiem ribjoslas tiks ierīkotas par no valsts budžeta papildus piešķirtajiem 75 miljoniem eiro.

Kompānijā norādīja, ka, transportlīdzeklim uzbraucot uz šādas ribjoslas, rodas vibrācijas un troksnis, brīdinot autovadītāju no iebraukšanas pretējā joslā. Ribjosla ir uz autoceļa ass līnijas iefrēzētas aptuveni 10 milimetru dziļas iedobes ar soli 0,6 metri. Pēc iefrēzēšanas horizontālais marķējums uz ass līnijas tiek atjaunots.

Šogad ribjoslas seguma atjaunošanas ietvaros uz galvenajiem autoceļiem vēl ir ierīkotas uz Tallinas šosejas (A1) Saulkrastu apvedceļa posmā, uz Vidzemes šosejas (A2) divos posmos no Raunas līdz Launkalnei un tālāk līdz krustojumam ar Smiltenes-Gulbenes ceļu (P27), kā arī uz autoceļa Krievijas robeža (Grebņeva)-Rēzekne-Daugavpils-Lietuvas robeža (Medumi) (A13) posmā no Kārsavas līdz Bērzgales krustojumam.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

ikdienas braucējs

Labāk būtu uztaisījuši apdzīšanas joslas, nevis čakarējuši jau esošu ceļu. Norvēģijā un Zviedrijā tādas ir, un nav nekādu problēmu. Izskatās, ka te naudu nav kur likt. Jau salika zīmes "Briesmas", kas ir pilnīga naudas izmešana

pirms 7 mēnešiem, 2020.10.05 17:13

Vietējās ziņas