Uz grants ceļiem sāk ieviest autotransporta masas ierobežojumus 1

Turpinoties pavasara atkusnim, daudzviet uz grants ceļiem veidojas šķīdonis. Lai brauktuves  neatgriezeniski nesabojātu, ieviesti autotransporta masas ierobežojumi, mūspusē šādi liegumi noteikti divos ceļu posmos.

Va/s «Latvijas Autoceļu uzturētājs» (LAU) pārstāvis Juris Aksels Cīrulis atklāja, ka kopš 26. februāra uz autoceļa V1008 Iecava–Emburga, posmā no 0. līdz 4,6. km, un autoceļa P87 Bauska–Aizkraukle, posmā no 28,1. līdz 35,1. km, ir ieviesti autotransporta masas ierobežojumi. Šajā laikā liegta pārvietošanās kravas transportam, kas smagāks par 10 tonnām. Bez ierobežojumiem šķīdonī atļauts braukt operatīvajam un sabiedriskajam transportam, svaigpiena pārvadātājiem, kā arī transportam, kas izved kritušus lopus.

«Apsekojot Bauskas puses autoceļus, pagaidām nav liecību, ka būtu kādi grūti izbraucami ceļu posmi. Tie ir apmierinošā stāvoklī, citos reģionos situācija ir daudz sliktāka. Naktī uz pirmdienu sals nedaudz koriģējis kopējo situāciju, brauktuves tik ļoti «neatlaižas». Ja piepildīsies sinoptiķu prognozes un no nedēļas vidus piesals, ceļu stāvoklis uzlabosies,» teic J. A. Cīrulis.

Ja tomēr autobraucēji ir fiksējuši vietas, kur ceļš ir izšķīdis un braukšana ir apgrūtināta, LAU pārstāvis aicina ziņot Satiksmes informācijas centram, zvanot uz diennakts informatīvo tālruni 8000 5555.

J. A. Cīrulis informēja, ka šajās dienās tiek saņemti iedzīvotāju zvani par smago tehniku, kas no cirsmām izved kokus. J. A. Cīrulis par šādiem gadījumiem aicina zvanīt policijai, kā arī ziņot jau minētajam Satiksmes informācijas centram, jo viennozīmīgi skaidrs – ja šādos apstākļos pārvietojas smagais transports, ceļi tiek bojāti.

Greiderēt šķīdoņa laikā nav iespējams, lai ceļus neatgriezeniski nesabojātu. Plašāki grants autoceļu uzturēšanas un remonta darbi tiks sākti, kad autoceļi būs apžuvuši un atguvuši nestspēju, lai ceļu uzturēšanas smagsvara tehnika tiem nekaitētu. J. A. Cīrulis pieļauj – ja laiks būs saulains un vējains, Bauskas reģiona ceļus, kur izveidojušās dziļākās rises, jau drīz varētu greiderēt.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Lauciniece

Es nevaru tikt uz adminisratīvo centru.

pirms mēneša, 2021.03.02 13:08

Vietējās ziņas