Uz «Lācīti» rindā 67 bērni 5

Ideja par vienotu bērnu reģistrēšanas rindu uz bērnudārziem visā Bauskas novadā izraisījusi dažādas diskusijas. Bauskas novada izglītības, kultūras un sporta lietu komitejas deputāti ir atlikuši saistošo noteikumu izskatīšanu par bērnu reģistrēšanas un uzņemšanas kārtību Bauskas novada pirmsskolas izglītības iestādēs. Jau komitejas sanāksmē šai idejai nepiekrita Gailīšu pagasta bērnudārza «Lācītis» vadītāja Sarmīte Perševica.Viesojoties «Lācītī», skaidrojām situāciju. Sarmīte Perševica rādīja žurnālu, kurā uzskaitīti bērni, kas pieteikti rindā. Pašlaik ir 67 pieteikumi. Kopā bērnudārzu apmeklē 85 audzēkņi četrās grupās. Jaunā grupā nākamā gada septembrī var uzņemt 24 mazuļus. Tas nozīmē, ka rinda ir vēl vismaz uz trim gadiem.«Uzstājos pret vienoto reģistrācijas rindu. Tas nozīmē, ka lauku iedzīvotājiem būs jābrauc uz Bausku un vēl jāmeklē, kur piereģistrēt savu bērnu. Šeit viņi labi zina, kur to var izdarīt. Man nāk jau to vecāku bērni, kuri paši šeit ir gājuši bērnudārzā,» tā Sarmīte Perševica.No 85 bērniem tikai četriem dzīvesvieta nav reģistrēta Gailīšu pagastā. Sarmīte Perševica arī uzsver, ka bieži vien vecāki vēlas atlikt iestāšanos bērnudārzā. Kā šādas izmaiņas tiktu regulētas centralizēti, nav skaidrs.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Lācīša absolvents

Milzīgā konkurence uz vietām b\d ir vietu trūkums valsts b\d - tai pašā Lācītī tak ir iespēja palielināt grupiņu skaitu - tikai mūžīgā problēma naudas trūkums.....:(
Rindu veidošanas mehānisms ir cīņa ar sekām nevis ar cēloni.... ne tā, jebkurā gadījumā kāds paliek aiz borta, jautājums kurš. Tas lai paliek uz rindas veidotāju sirdsapziņas.
Novēlu ieguldīt resursus, jo īpaši intelektuālos, problēmas cēloņa risināšanā ar perspektīvu uz nākotni. Nojaušot pašreizējo dzimstības apmēru, problēma izzudīs pēc 2-3 gadiem. Bēdīgi, bet fakts.

pirms 11 gadiem, 2010.03.20 07:26

0-0

Centralizētā rinda novērstu situācijas, kas, iespējams, Bauskas novadā nav aktuālas - t.i. - vadītājas pieraksta bērnus ārpus rindas, pateicoties vecāku "pateicībām". Šī problēma pastāv daudz kur, bet varbūt Bauskā ne, tāpēc arī vienota rinda nav vajadzīga. Nebūtu gan nekādu problēmu rindu veidot internetā, līdz ar to vecāki vrētu doties uz savu pierasto dārziņu un iesniegumu rakstīt tur, bet rindā reģistrētos kopējā un internetā arī varētu redzēt, cik bērnu ir priekšā viņu mazulim.
Arī b/d izvēli kopējā rinda neietekmētu, jo varētu norādīt izvēlēto dārziņu (vienu vai vairākus).

pirms 11 gadiem, 2010.03.19 07:40

!

Ar varu jau nevienam nespiestu iet Bauskas bērnudārzā, tiktu piedāvāta iespēja iet Bauskā, ja negribi, tad vari jau turpināt gaidīt savu rindu attiecīgajā pagastā!

pirms 11 gadiem, 2010.03.18 16:55

Būtu absurds, ka no Bauskas būtu jāved bērns uz bērnu dārzu uz Gailīšiem. Cik degvielas patērēsi, cik tas izmaksās?

pirms 11 gadiem, 2010.03.18 15:24

mamma

Piekrītu, ka laukos katrs reģistrējas sev tuvākajā bērnu d;arža, nevis triecas uz Bausku.

pirms 11 gadiem, 2010.03.18 14:37

Vietējās ziņas