Uz plīts aizmirsts ēdiens rada sadūmojumu Uzvaras ielas namā Bauskā

Vakar, 1. oktobrī, plkst. 10.25 Bauskas un Iecavas ugunsdzēsēji-glābēji devās uz Uzvaras ielu Bauskā, kur divstāvu daudzdzīvokļu ēkas kāpņu telpā bija izveidojies sadūmojums. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji-glābēji konstatēja, ka vienā no dzīvokļiem uz plīts bija piededzis ēdiens un deg arī elektrības rozete 0,1 m2 platībā. Pirms ugunsdzēsēju-glābēju ierašanās no ēkas bija evakuējušies četri cilvēki, informē Viktorija Gribuste, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore.

Cilvēki, gatavojot ēdienu uz plīts, nereti aiziet uz citu istabu, atgulties, ātri izskriet līdz veikalam vai piesēsties pie datora, nepamanot, kā ēdiens piedeg, radot spēcīgu sadūmojumu. Labākajā gadījumā šādas rīcības sekas būs piededzis katliņš un smakojošs dzīvoklis, bet sliktākajā – mājokļa iemītnieki var saelpoties dūmus un gūt veselības traucējumus. VUGD atgādina, ka ēdiena gatavošana prasa nepārtrauktu uzmanību!

Vakarā Rūpniecības ielā Bauskā piecstāvu neapsaimniekotas ēkas pagrabstāvā dega atkritumi 2 m2 platībā. Divas stundas vēlāk ugunsdzēsēji-glābēji devās uz Bauskas novada Īslīces pagastu, kur dega dēļu kaudze 3 m2 platībā.

Aizvadītajā diennaktī valstī kopumā VUGD saņēma 46 izsaukumus – 19 uz ugunsgrēku dzēšanu, 15 uz glābšanas darbiem, bet 12 izsaukumi bija maldinājumi.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas