Uz titulu «Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2020» pretendēs Rundāles, Vecumnieku un Iecavas novadi 1

Noslēgusies Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) rīkotā konkursa “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2020” pirmā kārta, un konkursa otrajai kārtai nominētas 25 pašvaldības – pa piecām katrā plānošanas reģionu pašvaldību grupā. Zemgales plānošanas reģionā konkursa otrajai kārtai nominēti Iecavas, Rundāles, Vecumnieku, Tērvetes un Ozolnieku novads, portālu informēja SIF sabiedrisko attiecību speciāliste Zane Jēkabsone.

Konkursa pirmās kārtas rezultāti noteikti pēc iedzīvotāju balsojumā iegūtajiem datiem, kā arī veicot pašvaldību administratīvo datu, dzimstības un migrācijas saldo datu un pašvaldību iesaistes konkursa informatīvajā kampaņā izvērtējumu. Pēc rīkotāju ziņām, konkursa balsojumā saņemtas vairāk nekā 57 500 balsis, kā arī komentāri par pašvaldības darbu.

Kurzemes plānošanas reģionā konkursa otrajai kārtai nominēti Alsungas, Brocēnu, Durbes, Grobiņas un Nīcas novads. Latgales plānošanas reģionā nominēti Dagdas, Krāslavas, Līvānu, Ludzas novads un Riebiņu novads.

Rīgas plānošanas reģionā otrajā kārtā par "Ģimenei draudzīgākās pašvaldība 2020" titulu sacentīsies Ādažu, Ikšķiles, Mālpils, Olaines un Stopiņu novads. Vidzemes plānošanas reģionā par šo titulu cīnīsies Cesvaines, Kocēnu, Naukšēnu, Raunas un Vecpiebalgas novads.

Konkursa otrajā kārtā tiks novērtēti pašvaldības īstenotie atbalsta pasākumi ģimenēm ar bērniem un ģimeniskas vides nodrošināšanai, tostarp tiks vērtētas arī iedzīvotāju balsojumā iegūtās atsauksmes, lai izvēlētos desmit konkursa finālistes – visaugstāko novērtējumu saņēmušās pašvaldības (divas katrā plānošanas reģionu pašvaldību grupā). Ar finālā tikušo pašvaldību darbu un to centieniem veidot ģimenēm draudzīgu vidi vērtēšanas komisija tuvāk iepazīsies konkursa noslēdzošajā kārtā, vizīšu laikā.

Konkursa laureātu – visaugstāko novērtējumu saņēmušo pašvaldību – godināšana plānota gada nogalē.

Atgādināsim, ka pagājušajā gadā Zemgales plānošanas reģiona pašvaldību grupā titulu un naudas balvu 15 000 eiro ieguva Iecavas novada pašvaldība. Atbilstoši konkursa nolikumam pērnā gada uzvara neliedz Iecavas novadam konkursā piedalīties atkārtoti.

«Nav tādu nosacījumu, kas aizliegtu kādai pašvaldībai piedalīties konkursā. Tas ir paredzēts, lai iesaistītu katru gadu visas pašvaldības,» norādīja konkursa rīkotāju pārstāve Ilze Aizsila.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Kurā vietā

Vecumnieku novads ir draudzīgs ģimenei?????
Kalniņam piederošā ēkā kafejnīcā, kur nevar ar ratiem piekļūt?
Vedot bērnu ratos uz bērnudārzu Liepu ielā pa buližņikiem padsmit centimetru diametrā?
Pastā, kur ar ratiem nevar piekļūt?
Bērnu laukumi, kuru nav?
Vai kas?!

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.25 18:55

Vietējās ziņas