Uz valsts svētkiem piešķir ordeņus; Viestura ordeni saņems arī baušķeniece Mihalīna Supe 5

Pirms Latvijas neatkarības atjaunošanas dienas Ordeņu kapituls ir sadalījis valsts apbalvojumus par ieguldījumu Latvijas neatkarības atgūšanas procesā.

Kā informēja Valsts prezidenta kancelejā, augstākie Latvijas valsts apbalvojumi piešķirti "cilvēkiem, kuru drosme un pašaizliedzība sekmēja Latvijas valstiskuma atgūšanu nevardarbīgā parlamentārā ceļā un Neatkarības deklarācijas pieņemšanu 1990.gada 4.maijā".

Apbalvojumus piešķir arī tām personām, "kuras, pakļaudamas briesmām dzīvību, dokumentēja un nākamajām paaudzēm saglabāja patiesas liecības par Trešās atmodas gaitu", kā arī dažādu profesionālo nozaru pārstāvjiem, kuru darbība veicinājusi demokrātiskas, tiesiskas un nacionālas Latvijas valsts izaugsmi.

Citu apbalvoto iedzīvotāju pulkā par Viestura ordeņa virsnieci iecelta Nacionālās pretošanās kustības dalībniece baušķeniece Mihalīna Supe.

„Bauskas Dzīve” jau iepriekš vēstījusi, ka  Mihalīna Supe dzimusi 1923. gadā Abrenes apriņķa Purvmalas pagastā. Pēc cīniņa ar čekistiem, lai neļautu viņiem aizvest tēvu, visai Supes ģimenei bija jādodas mežā. Partizānos dzīvojusi un cīnījusies ar segvārdu Kaija, šajā laikā nošauti viņas tēvs, māte, brālis un māsiņa. Tad pati tikusi nodota. Bijusi arestā Rīgas čekā, tad izsūtīta nometinājumā uz Vorkutu Krievijā. Pēc atgriešanās Latvijā nonākusi Bauskā, te arī rit viņas mūžs.

Par Mihalīnu Supi stāsts publicēts Sanitas Reinsones grāmatā „Meža meitas”, kur 12 sievietes atceras savu dzīvi mājās, mežā, cietumā.

Kopumā augstākie Latvijas valsts apbalvojumi šopavasar tiks piešķirti 67 sabiedrības pārstāvjiem: Triju Zvaigžņu ordenis piešķirts 35 personībām, Viestura ordenis - 21 cilvēkam, bet Atzinības krusts - 11 personībām.

Par valsts apbalvojumu pasniegšanu Ordeņu kapituls lems pēc valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas beigām un noteikto ierobežojumu atcelšanas.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

jumis

Jā, tā nu tas ir, Latvijas patriotei Viestura ordeni, karaļu zirgu puišiem Trīszvaigžņu ordeņus. Vai šī cienījamā kundze nebūtu pelnījusi abus šos apbalvojumus?

pirms 6 mēnešiem, 2020.05.02 15:44

zvaigzne

Par militāru darbību, arī partizānu cīņām, piešķir Viestura ordeni. Katram ordenim ir savi statūti un tajos minēts, par kāda veida nopelniem to piešķir. Visu cieņu sirmajai Latvijas patriotei!

pirms 6 mēnešiem, 2020.05.02 18:18

Triju zvaigžņu ordenis

Mihalīnai Supei Triju zvaigžņu ordenis jau sen piešķirts.
Pirmajai Bauskā pēc neatkarības deklarēšanas.
Izcils cilvēks, īsta patriote, vislielāko cieņu viņai.

pirms 6 mēnešiem, 2020.05.04 09:44

Viedais Vanags

Mihalīnai Supei NAV PIEŠĶIRTS Triju Zvaigžņu ordenis, bet gan tikai TZO zelta goda zīme, 1997. gadā. Būsim precīzi.

pirms 5 mēnešiem, 2020.05.16 22:01

Viedais Vanags

''.. tad izsūtīta nometinājumā uz Vorkutu Krievijā''. Cik ilgi to var skaidrot - nevis izsūtīta, bet sodīta un nosūtīta uz soda nometni. Tas nav izsūtījums - atrašanās labošanas darbu kolonijā - soda nometnē ir nesalīdzināmi smagāka par t. s. administratīvo izsūtīšanu. Šīs lietas nevajadzētu jaukt!

pirms 5 mēnešiem, 2020.05.16 21:58

Vietējās ziņas