Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Uz «ZZ čempionāta» finālu brauks septiņas klases 1

Klases komandas vienotība, izdoma, ātra reakcija, skolotāju un atbraukušo līdzjutēju aktīva iesaistīšanās bija nepieciešama skolēniem, kas piektdien Jelgavas sporta hallē sacentās «ZZ čempionāta» pusfinālā. No mūsu četriem novadiem startēja 15 klases, bet tikai septiņām izdevās iegūt ceļazīmi uz lielo finālu, kas 31. maijā notiks Rīgā.

Augstāko vietu šoreiz izdevās izcīnīt Iecavas vidusskolas 10. b klases skolēniem, kas savā vecuma grupā palika trešie. Vidusskolu grupā uz finālu varēs doties arī  Vecumnieku vidusskolas 11. a klase. Interesanti, ka vienādu sniegumu spējušas uzrādīt trīs mūspuses klases – Bauskas sākumskolas 6.a, Bauskas pilsētas pamatskolas 6.a, Pilsrundāles vidusskolas 8. klase– visas kā viens ierindojušās septītajā vietā. Ceturto un piekto klašu grupā atjautīgākie un veiklākie izrādījušies Vecumnieku vidusskolas 5.a un Bauskas sākumskolas 5. a klases skolēni.

Pirmo reizi šogad čempionātā piedalījās Bauskas sākumskolas 5. b klases skolēni. Evelīna Keita Rapševičute vērtē, ka visgrūtākā disciplīna bijusi sacensība «Viltīgie spaiņi» un «Mangaļu ūdenstornis». Šajās klase ieguvusi vismazāk punktu.  Zināšanas nācies parādīt konkursā «Prāta mežs». Skolēniem vajadzēja nosaukt, kurš tiek dēvēts par Dainu tēvu, kad Latvijā iestājās Eiropas Savienībā un vēl atbildēt uz pulka citu jautājumu, kas saistīti ar Latviju.  Dažādus avotus nācies izmantot, meklējot atbildes uz jautājumiem par olimpisko čempionu, BMX braucēju Māri Štrombergu un viņa velosipēdu.  Pēc visu uzdevumu veikšanas piektajiem kopumā šķitis, ka rezultātiem jābūt labiem, tāpēc rūgtums gan bijis, ka palikuši aiz svītras. Sacensību nolikums paredzēja, ka finālam kvalificējas 11 komandas, bet Bauskas 5.b ierindojās 14. vietā.

Jau trešo gadu pēc kārtas viens no gaidītākajiem un īpašākajiem notikumiem Bauskas sākumskolas 6. a klasei ir piedalīšanās «ZZ čempionātā». Tā kļuvusi par tradīciju. Pērn līdz goda pjedestāla pirmajai vietai pietrūcis, taču spējuši ierindoties otrajā vietā un ieguvuši vērtīgas balvas – modernu «Samsung» viedtālruni katram skolēnam. Jautājot, vai šogad konkurenti nebiedē, jo tomēr sacenšas 6.-8. klašu grupā, skolēni apgalvo – galvenais nav uzvarēt, bet piedalīties.

 Protams, šī gada veltes arī esot kārdinošas. Šogad pirmās vietas ieguvēji katrā klašu grupā saņems īpaši grandiozu balvu – aizraujošu lidojumu ar privāto lidmašīnu uz Berlīni no saldējuma «Premia». Otrās vietas ieguvēji balvās saņems jaunākos «Huawei» viedtelefonus Ascend G6 LTE visai klasei, savukārt trešo vietu ieguvēji dosies eksursijā uz zinātnisko centru «AHHAA» Igaunijā. Tālab baušķenieki bez cīņas padoties negrasās, jo sacensības Jelgavā parādījušas, ka var aiz sevis atstāt gan septītos, gan arī astotos. 

Pērnā gada vicečempionu klases audzinātāja Agita Barkova priecājas par klases vienotību un uzteic, ka šīs ir sacensības, kur bērni var apzināties, cik nozīmīgi ir cīņā iesaistīt visu kolektīvu.

«ZZ čempionāta» pārstāve Zane Leite atklāja, ka šogad saņemts rekordliels pieteikumu skaits - pieteikušās vairāk nekā 2000 klases. Lai kvalificētos pusfinālu sacensībām, skolēniem kopīgiem spēkiem bija jāizpilda radošais mājasdarbs «Labā misija», paveicot ko labu savai skolai, pilsētai vai ciematam. Pēc iesūtīto video izvērtēšanas tika noskaidrotas klases, kuras sacentīsies pusfinālā.

Uzdevums vienoties laba darba veikšanā skolēniem bijis īpaši saistošs – iesniegto mājasdarbu skaits šogad ir augstākais sacensību vēsturē. Mēneša laikā vairāki desmiti tūkstoši skolēnu visā Latvijā paveikuši 1200 labus darbus pirmā posma - uzdevuma «Labā misija» - ietvaros. Skolēni uzlabojuši savas skolas un pilsētas vidi, apmeklējuši patversmes un sociālās aprūpes namus, kā arī sagādājuši patīkamus pārsteigumus apkārtējiem.

450 klases visā Latvijā sagādājušas patīkamus pārsteigumus skolotājiem un skolasbiedriem, sakārtojuši un uzkopuši skolas telpas. Skolēni sakopuši un labiekārtojuši 190 parkus, bērnu laukumus un citas savas pilsētas vietas. Tāpat skolēni apciemojuši vairāk nekā 200 bērnunamus, bērnudārzus un sociālās aprūpes centrus, iepriecinot bērnus un vecos ļaudis gan ar pašceptiem gardumiem, gan paštaisītām rotaļlietām. Vairāk nekā 100 klases visā Latvijā devās uz dzīvnieku patversmēm, uzkopjot tās un iepriecinot to iemītniekus.

Pusfinālos uzvarējušās klases par galvenajām balvām cīnīsies «ZZ Čempionāta» lielajā finālā 31.maijā Rīgā.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Atbalsts

Bauskas Dzīvei taisnība: bet VESELĀM septiņām izdevās iegūt ceļazīmi uz lielo finālu, kas 31. maijā notiks Rīgā. Malači!

pirms 6 gadiem, 2014.05.05 12:21

Vietējās ziņas