Uzlauž amatpersonu e-pastus

Pagaidām nezināmiem ļaundariem izdevies uzlauzt valsts un pašvaldību iestāžu amatpersonu e-pasta adreses. Ļaunprātīga programmatūra izsūtīja inficētas vēstules e-pastā fiksētajām adresēm. Zināms, ka tādas saņēmuši arī Bauskas novada iedzīvotāji.

Ja saņemts e-pasta sūtījums no ļoti pazīstamām novada vai pat valsts amatpersonām vai iestādēm, kas satur informāciju svešvalodā vai vēstulē vispār nav informācijas, pielikumu nedrīkst taisīt vaļā,  vēstule ir jādzēš.

Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcija «Cert.lv» informē, ka e-pastu izsūtīšanas kampaņa saistīta ar «Dyre banking» trojāna tipa vīrusu, kas tiek izmantots naudas zādzībām no internetbanku kontiem. Vēstules tēmā parasti rakstīts «Invoice», un tā nesatur nekādu informāciju, izņemot pielikumu. E-pastā esošo pielikumu nekādā gadījumā nedrīkst vērt vaļā.

Ja nu tomēr pielikums atvērts, jāsazinās ar datorspeciālistu. Pielikumā izplatītais zip fails satur izpildāmo failu NNNNNNNNNNNNNN.exe un līdzīgus, kas lietotāju maldināšanai «Windows» datorsistēmās attēlojas ar PDF dokumentam līdzīgu ikonu. Fails satur «Upatre» lejupielādes rīku, kas pēc programmas palaišanas veic datorvīrusa «Dyre» lejupielādi un izpildi upura datorā. E-pastā esošais vīruss zog adrešu grāmatas saturu un izplata sevi tālāk, kā arī lejuplādē citus izpildāmos failus un paplašina savu funkcionalitāti.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas