Uzņēmēji aktualitātes apspriež ražotnē «Iecavnieks&Co»

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) Rietumzemgales padomes sēdē trešdien, 2. decembrī, SIA «Iecavnieks&Co» piedalījās vairāk nekā desmit uzņēmēju un pašvaldību pārstāvju.

Uzņēmuma komercdirektore Ilze Lībiete «Bauskas Dzīvei» pauda gandarījumu par kuplo apmeklējumu: «Tātad esam pietiekami labi zināmi un interesanti cilvēkiem.»

LTRK Rietumzemgales padomes vadītājs Imants Kanaška sanāksmi ievadīja ar informāciju par aktualitātēm, starp kurām galvenā ir valsts budžeta pieņemšana Saeimā. «Mūsu skatījumā tajā nav neviena instrumenta uzņēmējdarbības attīstībai,» vērtē I. Kanaška, «LTRK un Darba devēju konfederācijai bija ierosinājumi valsts budžeta papildināšanai attīstības virzienā, piemēram, ar pievienotās vērtības nodokļa reverso shēmu, taču Finanšu ministrija neko neuzklausīja. Pēc mūsu datiem, PVN shēmu rezultātā valsts katru gadu zaudē 80 miljonus, turklāt tas rada negodīgu konkurenci. Tomēr pašlaik šķiet, ka valsts iestādes tikai mēģina lielāku slogu uzlikt godīgajiem uzņēmējiem, nevis saukt pie atbildības krāpniekus.»

Pēdējā LTRK tikšanās ar ministru prezidenti Laimdotu Straujumu gan bijusi pozitīva, citādi LTRK lemtu par uzņēmēju protestiem, piemēram, trīs mēnešus nemaksāt nodokļus, atzina I. Kanaška. Tagad esot cerība, ka valdība un ministrijas turpmāk vairāk «rēķināsies ar uzņēmējiem un biznesa vidi, jo tā ir galvenā naudas pelnītāja valstī».

Ekskursijā pa ražotni viesus veda «Iecavnieks&Co» direktore Zane Putāne. Rapšu audzētājiem un pārstrādātājiem draudzīgo lineļļas krāsu «PaintEco» ražotni «Linum Color» izrādīja direktors Ēriks Vilcāns un ražošanas vadītāja Aina Savicka.

Pēc ekskursijas uzņēmējiem pievienojās LTRK vadītājs Jānis Endziņš, kurš rīta cēlienu bija pavadījis Saeimas Tautsaimniecības komisijā. Viņam bija iespēja degustēt «Iecavnieks&Co» produktus, par kuru dabiskumu un veselīgumu stāstīja ražošanas vadītāja Sanita Celitane.

Sēdē piedalījās uzņēmēju kluba «Bauska'97», Jēkabpils uzņēmēju biedrības pārstāvji u. c. Par pašvaldību sadarbību ar uzņēmējiem stāstīja Iecavas novada domes priekšsēdētājs Jānis Pelsis un Bauskas novada domes priekšsēdētājs Raitis Ābelnieks. I. Kanaška aicināja uzņēmējus vēstīt LTRK vadībai par lietām, kas traucē strādāt, lai ieliktu tās sociālo partneru sarunu dienaskārtībā.

Vairāk par LTRK dalībnieku tikšanos Iecavas ražotnē lasiet «Bauskas Dzīves» drukātajā izdevumā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas