Uzņēmējiem Bauskā sniegs informatīvu atbalstu 7

Bauskas novadā iecerēti divi pasākumi uzņēmējdarbības atbalstam. Vienā gadījumā mērķis ir informēt par Eiropas Savienības fondu finansējumu un valsts atbalstu uzņēmējiem, otrā – rosināt pašvaldības pārstāvjus būt radošiem, atbalstīt uzņēmējdarbību savos novados.

Bauskas pilī 13. oktobrī notiks Ekonomikas ministrijas rīkots forums «Atbalsts uzņēmējiem». Pērn līdzīgā pasākumā ministriju un dažādu iestāžu pārstāvji informēja par atvēlētājiem līdzekļiem, norādot, ka programmas Eiropas Savienības 2014. – 2020. plānošanas periodā atvērs tikai šogad, jo ministrijām jāsagatavo nepieciešamā dokumentācija. Jācer, ka šoreiz piedāvājumi būs konkrētāki.

«Eiropas Savienības fondu jaunajā plānošanas periodā Ekonomikas ministrija veidos atbalsta programmas 764 miljonu eiro apmērā. Plānotais investīciju apjoms inovācijas un uzņēmējdarbības sekmēšanai ir 463 miljoni eiro. Prioritāte ir atbalsts komersantiem, kas ievieš ražošanā inovatīvus produktus,» uzsver Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietnieks Raimonds Aleksejenko.

Ekonomikas ministrijas, attīstības finanšu institūcijas «Altum», Nodarbinātības valsts aģentūras, Lauku atbalsta dienesta, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras un Centrālās Finanšu un līgumu aģentūras, kā arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pārstāvji iepazīstinās komersantus ar pieejamo un plānoto atbalstu uzņēmējdarbības attīstībai 2014. – 2020. gada ES fondu plānošanas periodā, skaidro Evita Urpena, Ekonomikas ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja. Dienas kārtība publicēta Ekonomikas ministrijas mājaslapā. Šādi forumi tiks organizēti deviņās Latvijas pilsētās, nākamie būs Liepājā un Jēkabpilī.

Savukārt 15. oktobrī Bauskas novada domē uz mācībām aicināti pašvaldību darbinieki, kas strādā ar uzņēmējdarbības veicināšanu un attīstības plānošanu. Pasākuma mērķis ir pilnveidot konsultatīva darba prasmes biznesa ideju izstrādē un komercializācijā – vadīt pašvaldību darbiniekus pa konsultatīvo «Biznesa eņģeļu» ceļu. Mācības īsteno Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija. Pašvaldību darbiniekus divas dienas, 15. oktobrī un 12. novembrī, izglītos viena no zināmākajiem Latvijas «Biznesa eņģeļiem» Vita Brakovska.

Semināru «Biznesa plāna sagatavošana ESF programmas «Atbalsts pašnodarbinātības un uzņēmējdarbības uzsākšanai» ietvaros» Bauskas kultūras centrā 29. septembrī apmeklēja 19 klausītāju, lielākoties pašvaldību un lauksaimniecības nozaru pārstāvji. Daudzi atzina, ka noderīgākā bijusi finanšu un vadības konsultāciju SIA «Konsorts» lektora Ivara Berga prezentācija par biznesa plāna izstrādi.

I. Bergs atsevišķus biznesa plāna punktus pamatoja ar paša vai citu piedzīvotiem piemēriem. Viņš uzsvēra, ka aizvien grūtāk konkurēt ar tuvākajām kaimiņvalstīm, jo tur ir mazāki darbaspēka nodokļi. «Latvijā galvenais ierobežojošais faktors ir prāvi nodokļi. Manuprāt, tie ir lielākie Eiropas Savienībā. Ja vēlamies maksāt tādu pašu algu kā ārzemēs, uzņēmējam jāatvēl vairāk naudas nekā Īrijā vai Anglijā,» pauda I. Bergs.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

centrs Vīzija Aklā

Kārtējais marasms, ķeksīšu ievilkšana. Tādu ārprātīgi bezjēdzīgu naudas izšķērdēšanu krievu laikā varētu apskaust jebkurš funkcionārs.Jebkurš uzņēmējs ar stāžu, šo lasot, ņirdz vēderu turēdams.

pirms 5 gadiem, 2015.10.11 19:26

atziņa

lūk, ļoti smags pamatojums (ES fondi), lai Bauskas novada attīstības nodaļā izveidotu vēl vienu darba vietu, par kuru ābelnieks jau partijas kuluāros sāk sagatavot augsni, priekš paša vadītās pozīcijas "auniem", kuriem jābalso

pirms 5 gadiem, 2015.10.11 23:57

nu

nemaz i neņirdz. Lai uzsāktu vai attīstītu biznesu, vairākas programmas ir pat ļoti labas. Mana līdzšinējā (11 gadu) pieredze un sadarbība ar Altum (pašreizējā nosaukumā) ir bijusi pat ļoti veiksmīga. Būt skeptiķim nav nekas nosodāms, cita lieta, ja viss tiek noliegts principā, un tā jau ir galvas vaina. Patiesībā iespēju ir gana daudz, cita lieta, ka dažs labs ir pārāk slinks, lai pakustinātu smadzenes un pastieptu roku...

pirms 5 gadiem, 2015.10.12 08:46

>>nu

Protams, lai uzsāktu vai attīstītu biznesu, konsultanti ir svarīgāki par mikrouzņēmumu iznīdētājiem, nodokļu cēlājiem un mistisko "minimālo algu un neapliekamo minimumu" izdomātājiem...

pirms 5 gadiem, 2015.10.13 01:19

uz to mums atkal...

jautājums tikai, kas novādā atīstās straujāk- uzņēmejdarbība vai pašvaldības aparāts?

pirms 5 gadiem, 2015.10.12 10:52

Joe

Parasti jaunie uzņēmēji darba laika strāda, tāpēc mans ieteikums šos pasākumus rīkot vakaros vai brīvdienās.
Paldies

pirms 5 gadiem, 2015.10.13 13:13

Inese

Pieredze rāda, ka vakaros šādos pasākumos apmeklējums ir mazāks, jo tad ir ģimene, bērni jāved no skolas u.t.t
Ekonomikas ministrijas mājas lapā var atrast prezentācijas elektroniskā formātā https://www.em.gov.lv/lv/par_ministriju/notikumu_kalendars/6394-forums-atbalsts-uznemejiem-bauska.
1.decembrī no plkst. 10:00 forumu varēs vērot interenta tiešraidē un būs pieejams arī video (www.youtube.com/ekonomikas_ministrija)

pirms 5 gadiem, 2015.10.14 14:16

Vietējās ziņas