Uzņēmējs protestē pret varas iestāžu bezspēcību (video) 32

SIA «Geka» īpašnieks Gūrijs Bulle pie sava veikala trešdien, 27. jūlijā novietoja simbolisku dzeloņstiepļu žogu. Tādējādi viņš protestē pret varas iestāžu nespēju vairāku gadu garumā novērst bāra «Easy» apmeklētāju vandālismu pilsētā. Solidarizēties ar G. Bulli bija ieradušies apkaimes iedzīvotāji, citi uzņēmēji. SIA «Bauskas pakalpojumi» tehniskais vadītājs Uldis Borkovskis norādīja uz apkaimes laternām, kurām vairs neatjauno stikla kupolus, jo tos regulāri sasit. Bāram līdzās dzīvojošās Inta Briede un Anita Gasjūne stāstīja par šausmām, ko viņa un kaimiņi piedzīvo ik nedēļas nogali: apčurātas mājas sienas, norauti slēģi, trotuārs pievemts, nereti to «rotā» asins plankumi. Bijušās Kristīgās pamatskolas sargs Ādolfs Tomkevičus rādīja pirms pāris dienām izsisto otrā stāva logu, ar kājām saspārdītās notekcaurules. Iedzīvotāju uzskaitījumu varētu vēl turpināt. Sarunā ar «Bauskas Dzīvi» ļaudis piedāvāja savus problēmas risinājumus. U. Borkovskis ir kategorisks, šāda iestāde no vecpilsētas ir jāizvāc uz neapdzīvotu nomali. A. Gasjūne norādīja, ka bāra apmeklētāji, apkārtnes postītāji ir pilsētā dzīvojoši jaunieši, kuriem vairumam ir vecāki. A. Gasjūne vēršas arī pie viņiem, aicinot rūpīgāk kontrolēt bērnu gaitas. Vienlaikus viņas teiktajā ieskanēja bezcerība, jo sieviete reiz dzirdējusi piedzērušos jaunieti kliedzam uz policistu: «Rāpies iekšā savā mašīnā, brauc projām un liec mani mierā, citādi rīt tu vairs policijā nestrādāsi.»Sanākušie vienojās, ka aktīvāk jāstrādā un atbildība jāuzņemas valsts policijai, arī pašvaldības sabiedriskās kārtības nodaļai, kas nespēj, varbūt arī negrib savaldīt piedzērušos no bāra uz ielas iznākušos un trakojošos jauniešus. To viņi stāstīja arī telekompānijas LNT žurnālistiem, kuri bija ieradušies uz šo protesta pasākumu. G. Bulle aicināja uz tikšanos arī novada domes priekšsēdētāju Valdi Veipu, kurš nevarēja ierasties, jo veica citus pienākumus. Nedaudz vēlāk «Bauskas Dzīvei» V. Veips skaidroja, ka saprot pilsētnieku satraukumu, apzinās situācijas nopietnību, tāpēc jau piektdien novada domē uz sarunu aicināti valsts policijas pārstāvji: «Situācija ir jāatrisina un to var panākt kopīgiem spēkiem. Neizslēdzu arī bāra slēgšanu, lai gan tas nav īsti mūsu kompetencē.» G. Bulle pauda nožēlu, ka varas iestāžu iesaistīšanos var panākt tikai ar radikālām metodēm. Tieši tādēļ dzeloņstiepļu žogu viņš solās noņemt tikai tad, kad vecpilsētas iedzīvotāji nedēļas nogalēs varēs justies droši un komfortabli.   

Pievieno komentāru

Komentāri 32

lomo

Da tajaa budā kaujās katru 5dienu 6dienu.
Sabrauc lauķi kuri nav iztusējušies ja kaut kas nav salauzts vai sasists:(
Biju v-pilī tur policija pa ielām braukā tik bieži ka pat aizejot līdz mājām pat krūmos pačurāt nedomā.

Bauskā vaig pāris ekipāžas kas braukā pa pilsētu un vaktē.


Es par to izi slēgšanu.

Un vel: tur tak tusē mazgadīgie. Vai policija nevar uztaisīt reidu un pajāt tur visu.

pirms 9 gadiem, 2011.08.01 18:21

anniņa

Pagaidiet tikai.
Atbrauks Aldonis un jums visiem parādīs.
Kad dos pa muguru tā visi pajuksiet kur-kurais.

pirms 9 gadiem, 2011.08.01 15:17

Vēmiens

Bet ko lai dara ja nāk vēmiens un čurāt gribās. Arā vietas ir daudz.

pirms 9 gadiem, 2011.08.01 09:03

jaunietis

Labākā vieta Bauskā kur iedzert un uzpīpēt ir Easy bārs.

pirms 9 gadiem, 2011.08.01 09:02

...

piekritu.so pritonu ir jasledz ciet. ja nav normalas vietas Bauska kur var pavadit laiku un izklaideties,tad sito ari nevajag.

pirms 9 gadiem, 2011.07.30 12:18

to Gurijs 28.07.2011. 16:09:43

Nez kapēc kārtībniekam uz tavu veikalu būtu kamerā jālūr!? Pats uzstādi savas un raksti, ja jau ir tās kameras tad ieliec kādu ierakstu kādā no publiskajiem saitiem!

pirms 9 gadiem, 2011.07.28 22:15

to kauns

Ko tu visur par tām medībām ēdies? laikam tevi līdzi nepaņēma. Un ja kas, viņiem katram ir savs kolektīvs un kopā viņi nemedī.

pirms 9 gadiem, 2011.07.28 21:29

titans

Josķe paliek Josķe. Vajedzēja seškantaino vel uzstādit aiz tām dzelondrātim.

pirms 9 gadiem, 2011.07.28 20:28

kauns!

Kas ir lembis?Ar veipsu kopā pamedija,vot i radās ideja par darbiņu!Bet ko saka Tauta? 0 un velreiz 0

pirms 9 gadiem, 2011.07.28 19:56

Rasma

bauskas dzive uz vienu roku ar veipsiem un lidzigiem,jo dzēš ārā taisnibu! Kauns!

pirms 9 gadiem, 2011.07.28 19:53

Jupis

ko tad domāji, ka Dzintaru bīsies un neviens vairs huligāniski neuzvedīsies?
Katram klāt jau neizstāvēs un katrā vārtrūmē pa sargam nenoliks.

pirms 9 gadiem, 2011.07.28 19:51

likums

Likās ar Dzintara atnākšanu kut kas mainīsies , bet savādi , ka neko nevar izdarīt.

pirms 9 gadiem, 2011.07.28 19:42

Protests+Likums

Protestu cīņās ir jāizmanto legālas metodes --tas nozīmē: nevar bloķēt tiltus,zaudējumus absolūti nevainīgām personām nodarot nevar celt vecpilsētā dzeloņdrāšu nocietinājumus, nevar demolēt Vecrīgas veikalu skatlogus. Tas nu normālam cilvēkam ir jāapzinās ..jāsaprot. Ja tā nav -tad ir viela pārdomām..

pirms 9 gadiem, 2011.07.28 19:09

VĒMEKĻIEM

Noriebušies tie dzērāji... visus cietumā!

pirms 9 gadiem, 2011.07.28 19:00

Gurijs

Cien. Ilze, Paldies. Dome uz vecpilsētu nepārcelsies, tā paliks kur tā ir un tas ir tas lielākais apsurds. Rātes ēkā nebūs Bauskas novada vai pilsētas dome. Būs tūrisma biroja, veikaliņi, ne Dome. Vismaz man ir tāta informācija. Vecpilsēta ir mirusi un lēnām mirst. Lieliski, ka nāk uz vecpilsētu mazi un lielāki veikaliņi un tā atdzīvina pilsētu. Visā pasaulē vecpilsētas ir pilsētas seja un centri. Esmu pārliecināts, ka arī Bauska palēnām attīstīsies un kļūs par centru Bauskai.

pirms 9 gadiem, 2011.07.28 16:33

Ilze

piekrītu viedoklim, ka kamerām nav jēgas! kamēr nav pieķerts aiz rokas, tikmēr policijā neko pierādīt nevar! kameras tiek liktas ar cerību, ka varbūt nobīsies, bet reāli ar tām ko pierādīt...ilgs un garš process!
man šķiet, ka tādi šmurguļi ir izauguši, jo vecākiem nav laika tos pieskatīt un ar tiem runāt par lietām, kas ir un kas nav pieņemami. un, ja arī bērns ir audzis "normālā' vidē, Bauskas jauniešu vide, kurā līderis ir vandālis, visu samaitā. senči domā, ka nu jau padsmitnieks un izšķir, kas ir labi, kas nē, bet izrādās, ka tā nav....
tāpēc pareizi vien ir, ka beidzot kāds par to sāk runāt! tiesa, redzēs, kas notiks ar vētras bungotājiem nedēļas nogalē, kad atkal sīči uzdzīvos, būs sadzērušies un ies ārdīties - ka tik neatriebjas!
nekas, drīz arī Dome pārlecies uz vecpilsētu un tad sāks domāt, kā šādu situāciju atrisināt!

pirms 9 gadiem, 2011.07.28 16:24

Vietējās ziņas