Uzņēmēju atbalsta grupa un pašvaldība pārrunā sadarbību

Vecumnieku novada uzņēmējdarbības atbalsta grupa ceturtdien, 5. novembrī, bija aicinājusi uz diskusiju par novada attīstību pašvaldības administrācijas pārstāvjus.

Grupas līdere Eleonora Maisaka prezentācijā pastāstīja par aktīvistu apmeklētajiem mazajiem uzņēmumiem visos novada pagastos. Grupas dalībnieki atklāja, ka ikvienā pagastā atraduši līdz šim nezināmas «pērles» – saimniecības, kur top lieliski vietējie produkti. Taču to plašākai pieejamībai būtu jāuzlabo novada ceļu tīkls.

Pašvaldības administrācijas pārstāvji piekrita secinājumam, taču norādīja uz uzņēmēju nepietiekamu līdzdalību novada attīstības procesā ar idejām un ieteikumiem.

E. Maisaka pavēstīja, ka pērn grupas sāktā mikrokredītu izsniegšana devusi labu rezultātu – uzņēmējdarbību sekmīgi sākuši vairāki cilvēki, aizdevumi jau atmaksāti. «Meklējam jaunus, daudzsološus uzņēmējus, kas varētu izmantot mūsu atbalstu,» saka grupas vadītāja.
Neformālā sarunā pie kafijas tases pēc diskusijas pašvaldības vadība uzslavējusi grupu par aktivitāti, portālam sacīja E. Maisaka. Pēc grupas ieteikuma no pašvaldības budžeta vēl šogad apmaksās mārketinga mācības novada uzņēmējiem, kā arī pieredzes apmaiņas braucienu uz Tērvetes novadu, lai iepazītu turienes vietējo produktu ražotājus.

Vairāk par diskusijā apspriesto lasiet «Bauskas Dzīves» drukātajā izdevumā trešdien, 11. novembrī.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas