Uzņēmējus izvirza balvai 1

 Bauskas novadā esošās privātās kapitālsabiedrības SIA «Gaižēni» un SIA «Tunkūni», kā arī SIA «Gusto» izvirzītas Zviedrijas Biznesa gada balvai, ziņo aģentūra LETA.

Balvu ar mērķi noskaidrot atbildīgākos uzņēmējus un stiprināt veiksmīgo sadarbību starp Zviedriju un Latviju jau septīto gadu izsludina Zviedrijas vēstniecība un Zviedrijas Tirdzniecības un investīciju padome. Tāpat kā citus gadus, arī šogad uzņēmumus vērtē trīs kategorijās.

Kategorijā «Korporatīvās sociālās atbildības projekts vai iniciatīva» saņemti 12 pieteikumi. Žūrija finālam izvirzīja «Rimi Latvija» par sociālās atbildības aktivitāšu kopumu, «Coca Cola HBC Latvia» par iepakojuma efektivitātes iniciatīvu, kā arī SIA «Gaižēni» un SIA «Tunkūni» par stipendiju fonda izveidi Bauskas novadā.

Kategorijā «Gada jaunais uzņēmējs» šogad iesniegti 18 pieteikumi. Žūrija finālam nominēja trīs firmas, to vidū arī SIA «Gusto» pārstāves Andru Katkeviču un Līgu Elmani.

SIA «Gusto» valdes locekle Līga Elmane neslēpa prieku par žūrijas novērtējumu, vienlaikus atzīstot, ka lielākais gandarījumu tomēr rada pircēji, kas iegādājas produkciju vienreiz, tad ierodas atkal un veltī atzinīgus vārdus. SIA «Gusto» ražo kosmētiku, cenšoties strādāt ar godīgu attieksmi pret saviem klientiem.

«Mēs noteikti neesam sasnieguši ideālu, bet cenšamies. Mūsu produkcija kaut kādā jomā noteikti ir labākā. Šajā biznesā, kurā darbojamies kopš 2010. gada, ir klājies visādi. Esam nominētas dažādām balvām, tomēr priecājamies par katru pozitīvo vērtējumu un mūsu firmas pieminēšanu,» tā L. Elmane.

Dāņiem piederošā cūkkopības nozares uzņēmuma «Gaižēni» īpašnieks Alekss Rasmusens «Bauskas Dzīvei» pauda gandarījumu, ka pieteikums izvirzīts konkursa finālam: «Šādu sociālo aktivitāti mēs veicam ne tikai Bauskas, bet arī Priekuļu novadā, kur mums arī ir cūkkopības komplekss. Ar Bauskas pašvaldību noslēgts līgums uz trim gadiem. Visticamāk, to pagarināsim, jo mūs apmierina, kā pašvaldība administrē dāvāto līdzekļu izlietojumu. Naudu mēs atvēlam jauniem un talantīgiem cilvēkiem, jo apzināmies, ka Latvijai vajadzīgi izglītoti, zinoši speciālisti. Tādēļ ieguldām viņos. Tāpat mēs vēlamies veicināt jauniešu interesi par modernu uzņēmējdarbību.»

Bauskas novada domē izstrādāti noteikumi, kas nosaka naudas balvas piešķiršanas kārtību. Naudas balvas piešķir 9. klašu absolventiem, kuru sekmes atbilst noteikumu prasībām. Garantētās naudas balvas ik gadu pienākas vismaz vienam Mežgaļu pamatskolas un Īslīces vidusskolas devītklasniekam.

Mežgaļu pamatskolas direktora pienākumu izpildītāja Solvita Putele «Bauskas Dzīvei» atzinīgi vērtēja šo uzņēmēju iniciatīvu. Tas motivē skolēnus mācīties, kā arī rosina viņos interesi par uzņēmējdarbību. Iepriekšējā mācību gadā stipendiju saņēma 9. klases audzēkne Marta Kursiša.

Bauskas novada administrācijas ekonomikas un finanšu nodaļas vadītāja Ilona Spurķe informē, ka 2014. gadā saņemti 3000 eiro no SIA «Gaižēni» un 3000 eiro no SIA «Tunkūni». 2015. gadā SIA «Gaižēni» novada domes kontā ieskaitīja 6000 eiro. Atbilstīgi parakstītajam vienošanās protokolam, uzņēmēji arī 2016. gadā paredzējuši ziedot naudu pašvaldībai skolēnu stipendijām.

Visus konkursa «Zviedrijas Biznesa gada balva 2015» pieteikumus izvērtēja kompetenta žūrija, kurā līdz ar citiem strādāja Zviedrijas vēstniecības, Rīgas Ekonomikas augstskolas, Pasaules Dabas fonda Latvijas nodaļas vadošie speciālisti, kā arī citi eksperti. Vērtēšanas procesā būtisku vērību pievērsa uzņēmumu finanšu rādītājiem, izaugsmei un sociālajai atbildībai.

«Zviedrijas Biznesa gada balvas 2015» apbalvošanas pasākums notiks 15. oktobrī. Pērn šo balvu dažādās kategorijās ieguva uzņēmumi «Rimi Latvia», «Dobeles dzirnavnieks» un «Giraffe Visualization Group».

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Anda

Malači "Gusto" meitenes! Ļoti labas kvalitātes produkcija un vienmēr atsaucīgas Jūs abas! :)

pirms 5 gadiem, 2015.10.06 20:35

Vietējās ziņas