Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Uzņēmumam «Uzvara-Lauks» pērn apgrozījums pieauga par 12,1%

Lauksaimniecības uzņēmuma "Uzvara-Lauks" apgrozījums pagājušajā gadā bija 7,606 miljoni eiro, kas ir par 12,1% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa pieauga 4,7 reizes - līdz 898 783 eiro, liecina informācija "Firmas.lv".
Uzņēmuma gada pārskata vadības ziņojumā teikts, ka 2019.gadā uzņēmums ieguva 26 714 tonnas kviešu kopražas, kas ir par 4749 tonnām vairāk nekā 2018.gadā, kas pamatā nodrošināja 2019.gada apgrozījuma palielinājumu, jo vidējo realizācijas cenu pieaugums kviešiem veidoja 5,1 eiro uz tonnu.

Kompānijas vadība arī atzīmē, ka kopējais kapitālieguldījumu apmērs 2019.gadā veidoja 3,953 miljonus eiro, tostarp līdzekļi ieguldīti lauksaimniecībā izmantojamās zemes iegādē 184,8 hektāru platībā. Tas paveikts, piesaistot "SEB bankas" ilgtermiņa kredītu 1,045 miljonu eiro apmērā un ieguldot pašu līdzekļus 540 000 eiro apmērā.

Kompānija arī iegādājusies lauksaimniecības tehniku, transporta līdzekļus par 2,018 miljoniem eiro, piesaistot "SEB bankas" līzinga līdzekļus 833 135 eiro apmērā. Tāpat "Uzvaras-Lauks" realizējusi Eiropas Savienības atbalsta projektu tūrisma aktivitāšu veicināšanā atpūtas kompleksā "Miķelis" par 194 623 eiro. "Uzvara-Lauks" rekonstruējusi arī graudu kalti "Šmuļi" par 108 407 eiro, palielinot žāvējamo graudu kaltēšanas jaudu.

"Uzvara-Lauks" arī turpmākajos gados plāno turpināt atjaunot materiāli tehnisko bāzi, kas dos iespēju uzņēmumam ieviest augstražīgas tehnoloģijas kultūraugu audzēšanā, samazinot enerģētisko resursu patēriņu. Kompānija plāno turpināt ieviest jaunas, kvalitatīvas kviešu šķirnes, kuras ir izturīgas pret slimībām, kas dos iespēju iegūt augstākas ražas.

"Uzvara-Lauks" galvenie stratēģiskie mērķi turpmāk ir kāpināt kviešu šķirnes sēklas materiāla realizācijas apmēru tirgū. Tāpat uzņēmums plāno līdz 20% samazināt energoresursu patēriņu kultūraugu audzēšanā, paaugstināt darbaspēka kvalifikāciju jaunu tehnoloģiju ieviešanas nodrošināšanai.

2018.gadā "Uzvara-Lauks" strādāja ar 6,785 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 11,3% mazāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa samazinājās vairākkārt - līdz 189 759 eiro.

Kompānija "Uzvara-Lauks" ir izveidota uz kādreizējā kolhoza - agrofirmas "Uzvara" - bāzes. Kompānijas pamatkapitāls ir 2,377 miljoni eiro. Uzņēmuma vienīgais īpašnieks ir Arnis Vējš. "Uzvara-Lauks" audzē graudus un rapsi, kā arī lauku pupas, zirņus un graudaugu sēklas materiālus. Sabiedrībai pieder arī muzejs un kafejnīca atpūtas kompleksā "Miķelis".

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas